Duben 2012

Májové čtení

30. dubna 2012 v 16:47 | Alena Vorlíčková |  Společné čtení a recenze knih

Májové čteníKonečně přišel ten čas, kdy můžeme číst ve voňavé zahradě pod rozkvetlou třešní. Využijme rychle těchto zázračných chvilek, než brzy pominou. Pak se přesuneme s dekou někam na plovárnu.
Pro májový čas tu mám pro vás tuto nabídku:Hynek z Poděbrad: Májový sen asi 5 stran

Erotická báseň královského syna, renesančního poety, diplomata a zhýralého milovníka.

Je opravdu tak pohoršující a oplzlá?Patrick Lapeyre: Život je krátký a touha bez konce 230 stran

Francouzský román, který vyšel v roce 2010 a hned byl nominován na tři literární ceny (získal Prix Femina). Současný příběh svým zpracováním připomíná klasickou francouzskou (možná trochu i ruskou) literaturu. Více než ve skutečnosti se odehrává v hrdinových pocitech a myšlenkách. Úžasná atmosféra míst je přímo hmatatelná...
Budete mít čas a chuť se přidat?
Za Společné čtení se tu opět těším na milá setkání nad knihou.
Alena

Obrázky z Vídně

9. dubna 2012 v 15:44 | Alma |  ŽENA VE FOTOGRAFII
Taneční studio

V dubnu čteme Sáru

4. dubna 2012 v 14:24 | Alena Vorlíčková |  Společné čtení a recenze knih

Příběh Sáry Wittensbergové nám všem nastavuje zrcadlo, ve kterém můžeme spatřit bolavou část sebe sama. Na osudech jedné ženy a její rodiny s úžasem zjišťujeme, jak moc se náš život za posledních padesát let změnil.

V jarních zahradách

2. dubna 2012 v 18:28 | Alma


Autorkou fotografií: Alma (Vlasta Ratislavová)

Nabídka čtení na duben

1. dubna 2012 v 9:40 | Alena Vorlíčková |  Společné čtení a recenze knih
Je 1. duben, venku sníh, mráz a ledový vítr. Tak tam ještě budem (v teple u kamen, v posteli, zachumlaní v křesle) a přečteme si zajímavou knížku. Ke společnému čtení nabízím opět dva tituly, abyste si mohli vybrat. Obě knihy jsem četla, ale ještě s nimi nejsem hotová, chci se k nim vracet, číst znovu a znovu, s někým sdílet zážitky a diskutovat.

Literární lístek - duben

Andrea di Robilant: Milenci z Benátek 365 stran
Kniha vypráví skutečný příběh tajné lásky benátského aristokrata a dívky, která nepatřila do stejných vrstev. Andrea a Giustiniana si vyměňují spoustu dopisů, v nichž si domlouvají schůzky ve vypůjčených pokojích, plánují tajný sňatek,, chtějí spolu uprchnout. Jedním z jejich důvěrníků je proslulý svůdník Giacomo Casanova, díky němuž se o příběhu vědělo už dávno. Část dopisů byla roztroušena na různých místech, kde s nimi pracovali badatelé. Tato kniha mohla vzniknout díky tomu, že autorův otec našel podstatnou část dopisů Andrey Memma Giustinianě Wynneové v rodinném palazzu v Benátkách a přiložil tak podstatnou část příběhu do skládačky. Ve vzájemné korespondenci se odráží nejen vášeň a zoufalství ze zakázané lásky, ale také společenská a politická situace v Evropě a atmosféra Benátek. Giustiniana je považována za jednu z prvních spisovatelek.

Zde kniha jen za 49 Kč!


Lubomír Müller: Světlo mé samoty. Příběh Sáry Wittensbergové 213 stran

V kulisách událostí let 1965 až 2010 se odvíjí hořko-sladké drama malé holčičky, dospívající dívky
a posléze i zralé ženy, jež vyrůstala v rodině s pocitem nechtěného dítěte. Ve třinácti letech je znásilněna na školním záchodě a trauma si nese celý žřivot. Přesto se vyšvihla vlastní pílí do prestižní společenské třídy ředitelů a manažerů, ale na vrcholu kariéry je stižena depresemi a selháváním organismu z nevyřešených traumat dětství. Žije s mužem, který nemá rád dotyky. Řešení jejího života jí svitne po čtyřicítce, když se zamiluje do někoho, kdo vypadá jako anděl zachránce. Přesto neví, jak dál a rozhodne se pro sebevraždu. Uskuteční ji, nebo jí osud připraví ještě jiné překvapení?

Více o knize i s ukázkou a recenzemi najdete na stránkách Knihy od Lubomíra Protože se s Lubomírem známe, všechny jeho knihy jsem četla a jsme stále v kontaktu, může tu být s námi čtenáři podobně jako v březnu Renata Štulcová.

Text a ilustrační foto Alena Vorlíčková
info@spolecnecteni.com www.spolecnecteni.com