Červen 2012

Na kafčo a čokoládu, Křížíkova ulice

30. června 2012 v 9:58 | Edith Holá |  Literární kavárny aj.
Téma čokoláda mě přivedlo na nápad obejít pár kaváren a cukráren a zjistit, kde mají víc než dobrou. Protože můj manžel si napsal do profilu na facu, že je kavárenský povaleč, tak se samozřejmě přidal. Kluci stejně jako my rádi mlsají, tak je bereme s sebou:-)
Řekla jsem si, že příjemné spojím s užitečným a budu hodnotit nejen chuť horké čokolády, ale také místo k posezení, zda je vhodné i pro dámu, která si chce sama na veřejnosti číst a psát... Všechny to občas potřebujeme. Vypadnout z domácnosti a od rodiny a jen tak být sama sebou, schovat se do cizího příběhu, vypít si k tomu něco dobrého a nechat se obsloužit příjemnou obsluhou. A my blogerky postižené čtením a psaním ještě o něco více než běžná populace. Potřebujeme to pro duševní hygienu mnohem častěji.

Čtení na prázdniny

29. června 2012 v 18:45 | Alena Vorlíčková |  Společné čtení a recenze knih
Prázdniny právě začínají. Měli bychom zvolnit tempo a dělat věci, které nás baví, u nichž relaxujeme. Protože číst můžeme prakticky kdekoliv, pojďme si tu shromáždit tipy na zajímavé čtení.Stává se už pomalu krásnou tradicí, že se mi před dovolenou sejdou knížky od mých přátel. Ráda vám je představím:

Těhotné krásky

17. června 2012 v 18:00 | Edith Holá |  Těhotné královny
Je to osm let, co jsem občas zašla do ženského kruhu u lektorky Tamary Melissy (dříve Markové). Občas tam zaznělo, že těhotná žena je krásná. Stává se královnou. Těhotenství jí září z očí a vnímavý člověk ho často z těch očí přečte dřív než to ukáže ultrazvuk. Říkala jsem si bla, bla, bla... A po očku sledovala ženy s břichem, které přicházely na kruh po nás. Když jsem pak nemohla otěhotnět, nemohla jsem do centra ani vkročit. Záři těhotných žen jsem nedokázala ani unést. Pak jsem tam zase jednou vešla a Zorka od recepce se podívala a řekla: "Ty záříš!" a smála se pět minut. Nevěřila jsem jí. Test nic neukazoval. Za pár dní jsem měnila cesty a do práce jezdila jinudy. Nechápala jsem proč. Za týden jsem si došla na ultrazvuk a na monitoru v jednom místě tlouklo srdíčko.

Eva Hlinovská o kráse a vlivu médií

16. června 2012 v 16:27 | Edith Holá |  MÓDA, KRÁSA, DESIGN
Šéfka Espritu LN Eva Hlinovská je v žebříčku Invogue mezi deseti ženami, které ovlivňují v Čechách módu. (Žebříček zde). Rozhoduje tedy o tom, co si v designovém a stylovém měsíčníku Lidovek přečtete a co v něm uvidíte na fotkách. Já sama učiním k tématům předvýběr a Eva definitivně řekne, která ze dvou a více fotek do časopisu půjde. U upravovaných fotek sám fotograf vybere ty nejhezčí a ve photoshopu je upraví. Eva má definitivní slovo, která úprava je ta pravá. Položila jsem jí pět otázek.

Denisa Prošková a její aktuální kniha

12. června 2012 v 20:31 | Edith Holá |  Společné čtení a recenze knih
Spisovatelku a novinářku Denisu Proškovou jsem potkala na květnovém křtu její aktuální knihy Láska, neštěstí, štěstí, pěstounství. Její osobnost mi učarovala. Je krásná, milá, společenská, vtipná a má velmi hřejivý a melodický hlas. (Reportáž ze křtu zde na mém osobním blogu). Denisa byla laskavá a zodpověděla osm našich otázek. První dvě jsou k tématu knihy a dalších šest je o spisovatelském řemeslu. Jen krátce připomenu, k čemu je tato rubrika na blogu Gaia.

S Alenou Vorlíčkovou, autorkou projektu Pohádky pro společné čtení, jsme založily na blogu Gaia rubriku na podporu čtení žen (zejména maminek s dětmi a po dětech). Mnoho z nich uvízne u červené knihovny nebo u telenovel.
Do našeho "společného čtení" se snažíme vybírat knihy, v nichž hlavními hrdinkami jsou ženy, které jsou něčím jiné. Ať už těžkým osudem, s nímž se perou nebo si naopak poradí s vtipem. O životě přemýšlí a snaží se kultivovat samy sebe.

Na červen jsme vybraly knihu, která je sice psána oddechovým způsobem (autorka je novinářka a miluje fejetony) a zabere vám tak tři hodiny času, ale je v ní tolik myšlenek, které zasáhnou naše stereotypní názory, že si zaslouží místo v našich knihovnách. Abychom si mohli kdykoliv po ní sáhnout a připomenout si, že i s těžkým osudem může člověk zůstat laskavý a láskyplný.