Srpen 2012

Pohádkové maminky, macechy a dobré víly

25. srpna 2012 v 22:39 | Alena Vorlíčková |  Společné čtení a recenze knih


Každý z nás zná asi několik desítek lidových pohádek. Když si je v duchu všechny promítneme a zaměříme se na postavu laskavé maminky, tak… zjistíme, že ideální hodná maminka je mrtvá. A pokud v některé pohádce vlastní matka vystupuje, tak co udělá? Uštvaná nekonečnou prací prokleje své zlobící dítě, které ve zvířecí podobě zmizí do světa.

Mateřská láska se nedělí, ale násobí

25. srpna 2012 v 19:15 | Lenka Štveráčková |  Spokojená žena - spokojené partnerství - spokojené rodičovství
Těhotenství, porod a péče o děti je jedním z hlavních mezníků každé ženy. Ne vždy je to v době, kdy to třeba očekáváme nebo si to přejeme. Máme v práci důležitý úkol, který musíme splnit a vyžaduje to naše velké pracovní nasazení. Pak ale přijde dítě. Buď se trápíme a přejeme si dál chodit do práce, dítě se nám prostě ještě nehodí. V podstatě ani nezáleží na věku. To jestli se na dítě cítíme přichází u každé ženy v jiný věk. Nebo bereme mateřství jako obrovskou výzvu, která nám otevře úplně jiný obzor a stanete se někým jiným?

Minizamyšlení

20. srpna 2012 v 18:24 | Alma |  ŽENA VE FOTOGRAFII
Žena a šperk bezpochyby patří k sobě. Drahokamy přírody však nejsou jen vzácné nerosty, ale také květiny a třeba i ... KONĚ.
Co myslíte?


Autorkou textů i fotografie: básnířka a fotografka Alma (Vlasta Ratislavová)

Gjorkové - čtení na srpen

1. srpna 2012 v 22:58 | Edith Holá |  Společné čtení a recenze knih
V létě je nejlepší číst něco, co vás nenechá vydechnout. Do čeho se ponoříte jako do vody za sluníčka … To všechno kniha o Gjorcích, kteří žijí pod mořem, splňuje. Pojďte si společně přečíst knihu Gjorkové - Tajemství minulosti od Terezy Benešové, na blogu známé jako Colleen.

Tereza Benešová připravila pro Vás i soutěž. Když se nafotíte s Gjorky u vody, tak můžete vyhrát libovolnou knihu do 300 kč. Více o soutěži v článku Terezy Pusťte Gjorky k vodě. Gjorky si můžete zakoupit u autorky přes její face nebo ji napiště na blog. recenzi na knihu Gjorkové najdete např. zde a zde.

ROZHOVOR S TEREZOU BENEŠOVOU alias COLLEEN