Září 2012

ZELENÉ ZDRAVÍ

13. září 2012 v 19:56 | Jana Svatošová |  ZELENÉ ZDRAVÍ

Dobrý den, na doporučení Alenky Vorlíčkové jsem nakoukla na Váš blog a objevila jsem rubriku ZELENÉ ZDRAVÍ a prázdnou !!??!!

Ráda to napravím Usmívající se

Myslím, že se zde hodí povídání o ZELENÝCH POTRAVINÁCH, se kterými jsem spokojena více než 6 let.

Čtení na září

9. září 2012 v 13:53 | Alena Vorlíčková |  Společné čtení a recenze knih

Událostí tohoto týdne se pro zasvěcené stal křest dlouho očekávané knížky blogerky Edith Holé. Bolestné vyprávění o hledání biologické matky a hledání cesty k pěstounce, která spolu s hlavní hrdinkou vychovávala postupně dalších dvanáct dětí. Dnes už dospělá žena, matka dvou malých dětí, se snaží poskládat ze střepů svůj vlastní příběh. Bude nakonec mozaika úplná? Najde svou matku? Kdo byl její otec? Proč ji opustili?
Další otázky přijdou, když se zamyslíme nad systémem náhradní rodinné péče a chystanými změnami. Kniha by mohla pomoci jak sociálním pracovníkům, tak budoucím pěstounům. Je jakákoliv rodina lepší než dětský domov? Kolik dětí může pěstounská rodina zvládnout, když ani vlastních dětí v rodinách bývá zřídka víc než 2-3?

Moc mě těší, že se na těchto stránkách lidé setkávají a inspirují navzájem, o čemž svědčí upoutávka na knihu Cesta k mým matkám. Doufám, že i tentokrát budeme sdílet své zážitky s četby spolu s autorkou.

Trailer ke knize s hudbou od Lubomíra Müllera:

Edith Holá: Cesta k mým matkám, nakladatelství Jota 2012