Říjen 2012

Čistící sny - kapitola jedna

22. října 2012 v 8:51 | Edith Holá |  SNY
Tento sen se mi zdál po skončení workshopu Hojení vnitřního dítěte. V rubrice "Sny" bych se ráda věnovala nejen svým snům ale i vašim. Pokud máte sen, s nímž se chcete podělit, zapište ho a pošlete.
Také se vám zdají čístící sny? Co jste čistili? Myli jste záchody? To jsou prý ty nejlepší sny, které avízují, že se uvnitř čistíme.

Bohyně roztančených náušnic

17. října 2012 v 19:13 | Edith Holá a Johanka |  MÓDA, KRÁSA, DESIGN
Když jsem viděla na facu Johančiny náušnice, zcela mě učarovaly. Jako roztančené víly, řekla jsem si, a hned jsem si dvoje objednala. Když mi dorazily napsala jsem jejich stvořitelce, že jsou opravdu jako vílí. A přišla mi tato odpověď: "Kdepak, to jsou pravé vílí. Jedna tančila za okny mezi šípky, právě když se nad ránem snášela mlha a okna byla ještě orosená. A potom...jsem na parapetu našla její náušnice jako dík za šálek rosy, na který jsem jí pozvala."
Všechny mé šperky miluje i Matýsek. Právě má na uších zavěšené bordo vílí náušky od Johanky.

Hojení vnitřního dítěte - kurz

16. října 2012 v 21:33 | Edith Holá |  Ženy, které běhaly s vlky
Zatímco na mém osobním blogu Cesta ke kořenům hledáme písně pro žal, můžeme zapřemýšlet o tématu blízkém o vnitřním dítěti. Znám ho? Jak se dnes má? Vůbec o něm nic nevím? Potřebuje obejmout? Určitě. Každé dítě potřebuje objetí. Tak i to uvnitř nás.

Tamara Melissa vede tento víkend kurz Hojení vnitřního dítěte. Sdílím zde její pozvánku pro ty, které se cítí být volány na tento kurz.

Tanec žen, které běhaly s vlky

14. října 2012 v 19:33 | Edith Holá |  Ženy, které běhaly s vlky
Určitě víte, kterou knihou jsem se inspirovala. Samozřejmě biblí žen od C. P. Estes "Ženy, které běhaly s vlky". Je to kniha, která probouzí všechny aspekty ženství, které spí. Ráda bych se postupně zabývala jednotlivými kapitolami knihy. Společně s vámi rozebírala texty, které jsou hluboké a často je musím číst znovu a znovu. Zastavit se u nich a promýšlet, kde se nacházíme. Potkala jsem už Tu, která ví? Potkala... a zase zapomněla? Nebo to ještě nebyla ona?

Tančící houslistka Lindsey Stirling

13. října 2012 v 22:22 | Edith Holá |  Inspirující ženy
V článcích se o ní píše, že připomíná skřítka. Možná. V některých videích dokonce je tak nastylizovaná a jinde je zase jako elfka. Pro mě je to předevšm žena, která svou hrou na housle a tancem předává neobyčejně silnou energii a radost.

Nový design redakčního blogu Gaia

13. října 2012 v 12:55 | Edith Holá a Labanda |  Redakce blog-magazínu Gaia
Milé ženy, s grafičkou Labandou pracujeme intenzivně na novém designu redakčního blogu Gaia. Proto nedáváme nové články. Jak se vám líbí? Už se víc a víc rýsuje:-) Ještě vymýšlíme s Labandou, jakým písmem dát názvy rubrik vedle kruhů (symbol ženy a mateřství), čtverců (symbol muže a otcovství) a trojúhelníků (přesah). A dvě rubriky tam ještě chybí. Všechny barvy v ikonkách jsou z obrazu Idy Novotné, jenž zdobí záhlaví. Trochu jsem si s tím pohrála a intuitivně vybrala. Labanda to podle mých návrhů vytváří dokonale graficky. Tak co vy na to?