Bohyně roztančených náušnic

17. října 2012 v 19:13 | Edith Holá a Johanka |  MÓDA, KRÁSA, DESIGN
Když jsem viděla na facu Johančiny náušnice, zcela mě učarovaly. Jako roztančené víly, řekla jsem si, a hned jsem si dvoje objednala. Když mi dorazily napsala jsem jejich stvořitelce, že jsou opravdu jako vílí. A přišla mi tato odpověď: "Kdepak, to jsou pravé vílí. Jedna tančila za okny mezi šípky, právě když se nad ránem snášela mlha a okna byla ještě orosená. A potom...jsem na parapetu našla její náušnice jako dík za šálek rosy, na který jsem jí pozvala."
Všechny mé šperky miluje i Matýsek. Právě má na uších zavěšené bordo vílí náušky od Johanky.


Johanku jsem při té příležitosti trochu vyzpovídala:
"Rozevláté" náušnice, které máš i ty, jsou ve světě fleru známy jako Recy náušnice. A to proto, že je na ně znovupoužitý materiál, který by normálně skončil v koši. Nastínit z čeho jsou? Já to klidně prozradím-jsou to Pet lahve. Nově používám i obaly od dalších produktů-obvykle mě barevně zaujme nějaká kombinace, nebo přímo přijde objednávka na určitou barvu náušnic a já pak šmejdím po celém domě, abych vyhověla. Nikdy jsem plast neměla ráda, ale líbí se mi ten kontrast-obyčejná petka/rozevlátý příběh náušnic v uších jejich nositelky. Nebo ryzí praktičnost versus poetika. A navíc se z něčeho na vyhození vytvoří něco pěkného. On už někdo moudřejší přede mnou řekl, že na světě už všechno je, jen to mění formu a vzhled."
"A jak dlouho trvá výroba?", zajímám se dál.
"Výroba samotná není zdlouhavá, ale u recyklovaných náušnic je dlouhá příprava. Pet lahve je nutné perfektně vymýt, nastříhat do požadovaných tvarů a délky, vytvořit z nich teplem požadovaný tvar a do něj pak dírky pro uchycení. Pak teprve začíná samotná výroba."
"Johanko, co dalšího tvoříš?"
"Co se týče náušnic nejraději pracuji s ovčím rounem, které je barvené jen přírodními barvami. Ta technika je poměrně známá, říká se jí plstění. Existují dvě varianty-suché a mokré plstění, já používám suché, na nějž je třeba speciálních jehel a základy jsem pochytila ve waldorfské školce. grinMoji další vizí je technika smaltování, hraní si s kovem, patinou, malbou na dřevo...ale protože jsem v současnosti vytížená novou prací, stále to odsouvám. Doma toho vyrábím spoustu, teď třeba mozaiku ze střepů dlaždiček a zrcadla, závěsy do okna z šípků a taky často maluju po stěnách bytu."

Výrobky Johanky můžet zakoupit na Fleru http://www.fler.cz/johanka-lolness. Nebo ji poslat zprávu přes face nebo blog a domluvit se, jaké barvy si přesně přejete.

No, nejsou tyhle také nádherné?!
Tyrkysové
Malachit je tajemství schované mezi vlny hlubokého oceánu. Každá z nás nějaké má, vrací se k jeho tichosti. Tajemství ženských srdcí jsou bezpečná jako dětství, jsou pevným bodem křehkosti i síly, jimiž každá žena oplývá. Houpejte svá tajemství všem na očích a přesto schovaná...
Trojbarevné
Inuitská kouzelnice Samuella, jejíž jemnost a půvab odívá samotné hvězdy oparem tajemna, vdechla Život náušnicím, aby i jejich nositelka zjistila, jakou krásou a jedinečností oplývá. Se Samuellinými náušnicemi uvidíte každého v jeho jedinečnosti, skryté do hvězd v lidských srdcích.
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 o.O!*Veruš*!O.o o.O!*Veruš*!O.o | E-mail | Web | 10. listopadu 2012 v 14:38 | Reagovat

http://verulinka111.blog.cz/ Koukni se na můj blog prosím tě .. :)

2 radek radek | E-mail | Web | 18. března 2013 v 22:33 | Reagovat

ahoj, až nebudete vědět co koupit za darek třeba poslouži i muj web ;-)

3 radek radek | Web | 22. června 2013 v 18:37 | Reagovat

pěkné naušnice, koukni na naše výrobky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama