Listopad 2012

Padesát odstínů šedi – Fifty Shades Of Grey

28. listopadu 2012 v 21:54 | Vlasta Kostínková |  Společné čtení a recenze knih
Porno pro maminy nebo psychologická sonda do nitra ženy?

Autor: Vlasta Kostínková (Recenze)

Je jen jeden fashion week a přesto jich je mnoho

12. listopadu 2012 v 21:59 | Dubious cat |  MÓDA, KRÁSA, DESIGN
Když jsem byla docela maličká holka, to bylo v dobách začínajího kapitalismu, nebylo ještě na trhu příliš mnoho rozdílného oblečení, a tak mi maminka šila šatičky podle časopisu Burda. Později už soudruzi v Číně zvýšili produktivitu své práce, takže vlastnoručně šité originální kousky nosily už jen moje panenky Barbie, se kterými jsem si velmi ráda hrála na "módní přehlídku", protože jestli jsem na něco ráda koukala v televizi, tak to byly přehlídky Blanky Matragi. Ty jsem ostatně "realizovala" i se svou kamarádkou - vždycky jsme vytahali všechno naše oblečení a kombinovaly mnohdy i nekombinovatelné, ale jak to na pravé módní přehlídce vypadá jsem se dozvěděla až mnohem později. Móda jako taková mi totiž dlouhá léta nepřišla jako něco, o čem je potřeba dlouze mluvit, vždyť módní návrháři jsou normální tyrani, co trápí ženy hlady! Ale i přesto má svět módy něco do sebe a rozhodně stojí za prozkoumání. Co takhle prožít jeden týden módy?

Předvánoční pohádkové společné čtení

11. listopadu 2012 v 21:28 | Alena Vorlíčková |  Společné čtení a recenze knih
Několik měsíců jsme spolu četli knihy pro dospělé čtenáře. Předvánoční čas patří dětem a pohádkám. Projekt Pohádky pro společné čtení je určen začínajícím čtenářům a jejich rodičům, prarodičům, učitelům a vychovatelům. Zkuste si i vy společně přečíst, poslechnout, povyprávět některou z našich pohádek a podělit se o reakce dětí na příběh, obrázky, úkoly.


Sdílejte zážitky ze společného čtení našich Pohádek pro společné čtení a získejte soubor tří pohádkových sešitů jako dárek pod vánoční stromeček! Odměněn bude nejzajímavější popis společně strávené chvilky s naší pohádkou, postřehy a reakce dětí, pěkné foto nebo ilustrace. Všichni zúčastnění získají 15% slevu na nákup v Rodinném obchůdku. Další odměnou pro všechny zúčastněné je 10% sleva na náušnice od naší ilustrátorky


Pohádky můžete objednávat na našich stránkách, přátelé na FB se slevou 10% nebo po nich můžete zapátrat na internetu a stáhnout zdarma.
Texty, fotky, ilustrace posílejte do 15. 12. na mailovou adresu spolecnecteni@gmail.com, uveřejníme je na Facebooku a našich stránkách, kde budete moci hlasovat.

Moc se těšíme!

Touha

9. listopadu 2012 v 11:15 | Alma |  ŽENA VE FOTOGRAFII
i když je velice obtížné a bolestivé řešit některé překážky, které nám "život" staví do cesty, odstup a pohled zpět nás možná překvapí. Zastavme se a konfrontujme sami se sebou.
Setkala jsem se s osobními příběhy lidí velmi složitými a pohnutými. A také s velkou touhou dosáhnout cíle, který si sami stanovujeme. Touha nás pohání a činí silnějšími. Nezáleží na tom, zda se zvedáme a padáme, abychom opět našli důvod se zvednout proto, že usilujeme být šťastní, lepší nebo "jen" si chceme splnit sen, který nám nebyl umožněn ve správné době. Prolínání v času, který nám byl vyměřen je mnohdy krok zpět a pak někdy posun dopředu. Často se značným úsilím a návratem na startovní čáru. Následné stanoviště třeba jen o stupínek lepší, vždy stojí za to.


Autorkou textu i fotografií: Alma (Vlasta Ratislavová)