Nonstop Eufrat - Veronika Bendová

26. února 2013 v 21:45 | Edith Holá |  Společné čtení a recenze knih
Vypadá to, že o první knížce Veroniky Bendové se bude hodně mluvit. Recenze na něj vyšla i v celostátním deníku, což je pro debut netypické. Krom toho si autorka vybrala nakladatelství, které je zárukou inteligentního čtiva a zaručuje i spisovatelskou osobnost. Portrét fotil Radek Brousil, kterého znám pracovně z našeho magazínu a jeho portréty mají duši.

Na měsíc březen jsem pro blog Gaia a společné virtuální čtení vybrala knihu Nonstop Eufrat. Pokud si ji přečtete, budete mít náskok před těmi, co si ji díky mediím najdou později. O Veroniku Bendovou a její prvotinu začal zájem. Na tomto blogu si však můžete s ní přečíst první rozhovor. Žádný jiný jsem s ní ještě nikde nečetla. Po emailu mi pro Vás zodpověděla pár otázek o své knize a psaní vůbec.
Pokud si chcete nejprve přečíst recenzi na její knihu Nonstop Eufrat, tak je na mém osobním blogu zde. Jinak směle do zpovědi Veroniky Bendové.


Veroniko, píšete o muži v jeho těžkém období. Měla jste při psaní strach, že jako autorka (žena) třeba nevystihnete přesně niterné prožitky a myšlenky muže?
To jsem samozřejmě měla… Dokonce jsem si říkala, že je to "drzost", když já jako žena a laička konstruuji, co asi jde hlavou muži a knězi.

Edith: Měla jste nějaké betačtenáře, kteří vám po přečtení rukopisu potvrdili, že jste mužský svět postihla dobře?
Veronika: Nevím teda přesně, co to je "betačtenář", ale asi se tím myslí nějaké první korigující oko… Číst jsem to dávala samozřejmě mému muži, a pak ještě některým kamarádům a příbuzným. Pro mě bylo úlevné a šťastné, když mi - ale to už po vydání knihy - napsal jeden známý kněz, že je to sugestivní a pěkně napsané. A vyložená (a nečekaná) satisfakce byl pak mail jednoho bohoslovce, který si knihu koupil a napsal, že jsem o kněžích a jejich problémech napsala s překvapivou empatií.

Edith: Pro mě jste také popsala věrohodně tápání a pocity viny muže, který odešel z kněžské služby kvůli lásce k Anně. Proto se ptám, zda je to fabulace nebo znáte osobně takového pátera Vyklouze? (nemám ráda pojmenování, které sami používají).
Veronika: Znám. Ta kniha se nezrodila z ničeho nic, nám skutečně z farnosti odešel náš farář (a zpovědník a kamarád). Byla to rána z čista jasna. Prostě nám jednoho dne oznámil, že do týdne odchází, čeká s někým dítě a bude se ženit. Bylo to pro nás šok a bylo mi to lít. Musím říct, že jsem jeho odchod obrečela, protože mi přišlo, že je to hrozná škoda. Že to byl dobrý kněz… Posléze, když jsem se o tom bavila s mnoha dalšími lidmi, přišla jsem na to, že tyhle odchody kněží zdaleka nejsou ojedinělý jev.
Nicméně příběh knihy Nonstop Eufrat JE vymyšlený. Se skutečným "Tomášem" má společnou jen výchozí situaci a použila jsem do knihy pár detailů (ale opravdu asi jen tři) z jeho života. Jinak jsem s ním během psaní knihy vůbec nemluvila, za prvé proto, že se nám jaksi ztratil z dohledu, za druhé jsem si ho nepřála jakkoli "vytěžovat"a zveřejňovat jeho soukromý život.

Edith: Takže jsou v knize na jedné farnici vylíčeny i vaše tehdejší pocity.
Veronika: Ano, víceméně jsou… nicméně i tato postava je složená z více předobrazů, prostě je trochu literárně posunutá.

Edith: Vystihla jste dobře i postoje katolíků, kteří preferují povinnost před láskou k bližnímu, pro které je odchod pátera osobní katastrofou a pomalu rozpadem jejich víry i církve. Vůbec si myslím, že je to fajn, že konečně někdo popsal v beletrii současné přešlapování věřících a mnohá skrytá témata.
Veronika: Víte, ono je to opravdu složitější. Myslím, že to není ani tak váhání mezi láskou k bližnímu nebo povinností, jako spíš mezi zachováním řádu na jedné straně, a jakousi vnitřní opravdovostí na straně druhé. Když žijete v manželství, také přicházejí chvíle, kdy se musíte řídit rozumem a zodpovědností, protože kdybyste spoléhala jen na city a pocity, tak třeba při první krizi sbalíte kufry a už toho druhého nebudete chtít vidět. Jenže jsou tu děti, závazky, rozum... No a v případě porušení takového závazku, jako je kněžské svěcení, je ve hře ještě navíc jakási frustrace, že ANI TOTO nevydrželo… Protože ve světě, kdy je minimum jistot, se na nich, myslím, o to zoufaleji lpí…

Edith: Já jsem také konvertitka jako Vy (informace je ve Vaší biografii v knize) a pamatuji si, jak z jedné farnosti byl přeložen farář a dosazen cizinec. Pozorovala jsem pak, jak to šíleně zahýbalo s farníky, kteří na něj byli dlouhá léta zvyklí. Vztek, zloba, odmítání nového kněze, útěky do jiného kostela, smutek, žal. Vy románem upozorňujete i na toto vykořeňování kněze. Hlavně co to způsobuje za zoufalou osamělost u něj a z toho pramenící problémy. To je jedno z témat, o kterém se v KC nemluví
Veronika: Ano, o tomto se příliš nemluví. Chtěla bych tu ale na druhou stranu ocitovat, co mi k tématu napsal ten již zmiňovaný pražský seminarista. Poznamenal k vylíčené situaci stále přesouvaných kněží z místa na místo toto:
"Možná by se snad hodilo, aby (v knize) promluvil i nějaký starý kněz, který vytrval a který ví, že samota k tomuto povolání patří a že jí nelze uniknout ani v komunitě ani v živé farnosti, byť by tam farář směl zůstat po desítky let. S pokušením akédie, nestálosti, totiž každý, kdo usiluje o duchovní život, musí v srdci zápasit bez ohledu na to, kam je postaven."
Já sama neznám na tyto otázky odpověď. Ale mluvit by se o tom asi mělo…

Edith: Křesťanské paradoxy:-) Ale kdo je má vydržet:-)
Veroniko, o vnitřním prožívání Anny se moc nedozvíme. Až na konci, kdy má dva okamžiky setkání se zoufalým pláčem cizího dítěte a poté svého. Vypadá to, že jí to mění. Otevírá se znovu pokoře vůči životu a lásce ke svému muži. Myslíte si, že takový okamžik ( v knize dva) je dostatečný na trvalou změnu? Nebo musí přicházet další, aby člověk stále nějak byl posouván k tomu zase být laskavější nebo jak to říci.
Já bych spíš řekla, že Anna začíná nahlížet pod tu svou docela racionální pokličku…Změnit vás může i jeden okamžik. Nebo spíš někam posunout, popostrčit… Ale jinak je to ovšemže proces. Buď se rozhodnete tou cestou jít, nebo to vytěsníte, a chováte se dál, jako dřív. A ono vás to dostihne jindy, znovu, třeba jinak.

Edith: Jsme na "poli" blogu, kde mnoho blogerů by rádo vydalo knihu. Někteří dokonce již vydali vlastním nákladem nebo u Krigla. Jak se Vám podařilo debutem oslovit tak významné nakladatelství jako je Fra?
Veronika: Tady vás asi zklamu, ale bylo to prozaické: nakladatel Erik Lukavský je můj a manželův spolužák z gymnázia. Takže to byly "měkké vazby"J Můj muž mu Nonstop Eufrat nabídl, Erik si rukopis přečetl a svým lakonickým způsobem mi ho pochválil. Jsem mu samozřejmě vděčná, protože vím, že vydat první knihu je vždycky velice těžké. A jsem ráda, že má Eufrat takový ohlas i kvůli němu, protože to zpětně dělá reklamu i samotnému nakladatelství. Počínaje recenzí v Lidovkách, a konče rozhovorem pro literární magazín ČT 2, který se točil přímo v prostorách kavárny a knihkupectví FRA. To nakladatelství vydává dost výlučné a nikterak komerční tituly, což samozřejmě znamená, že to není primárně dělané jako byznys.

Edith: Jen výjimečně se objevují v celostátních denících recenze na debuty. Na Váš román byla v LN. Jak jste to dokázala?
Veronika: Tak za tím stojí pro změnu jeden společný známý můj a Jiřího Peňáse, který recenzi pro lidovky napsal. Ten kamarád mou knihu dostal k Vánocům, a protože se mu moc líbila, napsal mi, že "musí promluvit do duše Peňásovi, aby nezatracoval české autorky, když nezná všechny". A knihu mu věnoval. Jak vidíte, mám prostě štěstí!

Edith: Líbila se Vám tato recenze Jiřího Peňáse, který nedávno neměl moc vstřícný článek k českým autorkám? Prý ho zavádějí do bludišť, ze kterých není pro něj návratu a také z jeho článku vyplynulo, že mužská literatura je hodnotnější. (Parafrázuji ho)
Veronika: Komu by se taková recenze nelíbila?! Nafoukla jsem se jako holub J Ale vážně: Mě překvapilo, jak pozorně a s pochopením tu knihu přečetl, a zjevně o ní přemýšlel, než recenzi napsal. A souhlasím i s oběma jeho výtkami.
Já jsem bohužel nedohledala ten původní Peňásův článek o ženském psaní, jen jsem četla mnoho kritických reakcí (i s citacemi) na něj. Takže já to vykládám jako veselou historku, že si chtěl totiž Jiří Peňás recenzí na mou knihu tak trochu spravit reputaci mysogina:-).

Tak já Vám ho posílám emailem.
Už jsem si to přečetla reaguji. Já článek nevnímám jako zas tak útočný, jak jsem si z reakcí na něj představovala. Spíš mi přijde normální, že kritiku-muži prostě některý typ psaní nekonvenuje, právě proto, že není žena. Myslím, že zatímco třeba u filmu vnímáme jako normální, že ženy a muži mají rozdílné preference, co se týče žánrů nebo stylů (muži relaxují častěji u drsných, akčních příběhů, zatímco ženy to rozčiluje a unavuje, a raději se podívají na pomalejší a citovější snímek), u literatury jako bychom čekali, že bude vyhovovat všem. Peňás napsal podle mého velmi osobní článek "otráveného čtenáře", který prostě nechápe, proč právě ty a ty knihy dostávají ceny, když jeho nudí a ztrácí se v nich. Na jeho obranu bych chtěla napsat, že ve zmíněném textu se pouští nevybíravě i do mužských autorů. A já sama jsem několikrát odložila knihu spisovatele-muže z přesně těch důvodů, které Peňás popisuje u žen: nudila mě, byla mi nesrozumitelná a přišlo mi, že jediný, koho věc zajímá, byl autor sám.
Kromě toho, nemá cenu se divit boomu literatury psané ženami, když dnes prostě daleko víc ČTOU ŽENY!
Pro mne byl nečekaným a příjemným překvapením úplně první ohlas, a totiž recenze vydaná na začátku ledna v Respektu, kterou napsal Tomáš Weis, se kterým nemám žádného společného známého:-) Prostě tu knihu někde na internetu objevil, zaujala ho patrně jen díky anotaci a sám se mi ozval, že by o tom chtěl napsat.

Veroniko, mít recenzi v Respektu by pro mě bylo metou. Takže moc gratuluji. Ale teď zpět. Možná, že kdybyste napsala o Anně, která kvůli lásce k muži porušila slib řádové sestry a odešla z kláštera, tak by recenzi nenapsal:-) Co myslíte? Niterný svět ženy by v těžkém období vypadal jinak, že?
Na to nedokážu odpovědět… Myslím, že je to spíš stylem vyprávění. Já mám ráda lapidární, od zbytečností osekaný jazyk. Když mluvím, jsem upovídaná, vyprávím ze široka, zahlcuju druhé detaily. Když píšu, snažím se text od toho nánosu oklestit. Vážím každé slovo. (A po mně je vážil ještě i můj muž, který celou knihu opravil a redaktorsky připravoval, a se kterým jsem vedla úporné hádky o některá slova,vazby, či mé oblíbené tři tečky otazník.)

Edith: Čtete vy současné české autorky? Které se vám líbí?
Veronika: Já se teď spíš snažím vracet ke starším knihám. Ze současných autorek mám ráda spisovatelku Jindru Tichou, Češku žijící na Novém Zélandě, Irenu Douskovou, a naposledy jsem četla Martu v roce vetřelce od Petry Soukupové. Bylo to docela sugestivní, i když teda okleštěné snad až příliš! Jinak také obdivuji spisovatelku Danielu Hodrovou. Ale její knihy se nečtou lehce.

Edith: Chtěla byste něco začínající autorům vzkázat? Čím třeba začít první odstavec knihy? Přímou řečí, akcí, popisem?
Teda já si ale vůbec nepřipadám dost zkušená na to, abych něco někomu vzkazovala! Já jsem taky jen začínající autorka. Veronika: Taková literární prvorodička

Edith: Slyšela jsem názor, že u první knihy je důležité, že vůbec je. A u druhé už to jaká je. Máte už rozepsanou druhou?
Veronika: Mám. A jde mi to velmi těžce, protože je osobnější, než ta předchozí. Mělo by to být víc o manželství, vztazích a trochu to zabíhá i do politiky. A to pak hodně váháte, co můžete napsat, a co se třeba může někoho dotknout.

Veroniko, moc Vám děkuji za rozhovor. Přeji, ať se Vaše kniha dobře prodává!
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (843)
Zobrazit starší komentáře

801 JvsCoarp JvsCoarp | E-mail | Web | 10. srpna 2017 v 3:00 | Reagovat

low interest rate personal loans - https://loansbadnni.org
canadian payday loan association <a href=https://loansbadnni.org>get loan</a> ’

802 Estebanlycle Estebanlycle | E-mail | Web | 10. srpna 2017 v 3:53 | Reagovat

Levee to the website 500tattoos.com! Without meretricious modesty, we can apophthegm that you were in unison of the most fertile http://500tattoos.com/ sites on pitiful tattoos . Here you can on out-moded not solely what types http://500tattoos.com/ of tattoos there , spot their validate , learn the disclosure of the tattoo , but also chump to a tremendous garnering of autonomous photos and sketches .

804 Bjdzes Bjdzes | E-mail | Web | 10. srpna 2017 v 12:32 | Reagovat

bad credit instant loans - https://personalaae.org
1 hour payday loan <a href="https://personalaae.org">personal loans</a> ’

805 BryKem BryKem | E-mail | Web | 10. srpna 2017 v 23:33 | Reagovat

unsecured personal loan
<a href="https://paydayvrvi.org">payday loans near me</a>
500 payday loans
<a href=https://paydayvrvi.org>cash advance loans online</a> ’

806 BtuDog BtuDog | E-mail | Web | 11. srpna 2017 v 3:44 | Reagovat

car loan website
<a href="https://paydaykko.org">fast payday loans</a>
no fax payday loans
<a href=https://paydaykko.org>cash advance credit card</a> ’

807 Lrvcamurf Lrvcamurf | E-mail | Web | 11. srpna 2017 v 4:49 | Reagovat

debt consolidation help
<a href="https://installmentccy.org">online installment loans</a>
bill consolidation loans
<a href=https://installmentccy.org>installment loans bad credit</a> ’

808 PolinaTen PolinaTen | E-mail | Web | 11. srpna 2017 v 10:16 | Reagovat

<H1> Individuals </H1>
Kiev prostitutes real  expensive

809 Matthewet Matthewet | E-mail | Web | 11. srpna 2017 v 20:24 | Reagovat

У вас Отличный ресурс!
Хочу порекомендовать отличный хостинг изображений и фотографий!
Очень понравился удобством и стабильностью!
viewimage.ru

810 KennethNax KennethNax | E-mail | Web | 12. srpna 2017 v 12:08 | Reagovat

На портале AVTO.BZ можно проверить наличие штрафов за нарушение ПДД, транспортный налог и оплатить все имеющиеся у вас задолжности, или порадоваться их отсутствию!! Многие автомобилисты даже не догадываются о наличии у них штрафов, однако ответственность за их несвоевременную оплату предусматривает не только удвоение штрафа, но и административный арест до 15 суток! Для своевременного контроля за новыми штрафами вы можете БЕСПЛАТНО подписаться на уведомления о новых штрафах на электронную почту или телефон посредствам СМС!
А ещё на портале АВТО.БЗ можно узнавать свежие новости из мира автомобилей, а так же информацию о случаях ЧП и ДТП ! http://avto.bz/

811 Larryboiny Larryboiny | E-mail | Web | 12. srpna 2017 v 12:28 | Reagovat

Рады предложить нашим клиентам чудодейственное средство для снижения веса Mangoosteen. С его помощью реально избавиться от 10 килограмм за недели.

Растение гарциния растет на Шри-Ланке. Плоды этого растения имеют замечательные особенности. В баночке имеется около 20 плодов данного удивительного растения. Плоды с растения мангостан помогают убрать лишнюю липидную ткань. И также отлично влияют на организм в комплексе. Технология изготовления препарата, и уникальная упаковка помогают сберечь все полезные свойства плодов.

Основным действующим веществом сиропа Мангустина являются плоды с дерева гарциния, в них содержится большое число питательных элементов. Благодаря компоненту ксантону, которое в громадных дозах имеется в плоде, сильно замедляются процессы окисления в организме. Ксантон считается одним из наиболее мощных антиокислителей. В плоде растения мангостан также имеются различные группы витаминов и микроэлементы. Купить сироп Мансустина можно на интернет-сайте http://mangjoo77.mangoosteen.com.

812 Asoteyamed Asoteyamed | E-mail | Web | 12. srpna 2017 v 18:26 | Reagovat

safe abortion in pretoria <a href=http://jinjiro41.tumblr.com/#68995>misoprostol where to buy</a> abortion pills for sale in welkom

813 Williezed Williezed | E-mail | Web | 12. srpna 2017 v 22:16 | Reagovat

Новая информация о строительстве <a href=http://distroy.ru/>distroy.ru</a>

814 Marquiswar Marquiswar | E-mail | 13. srpna 2017 v 0:27 | Reagovat

My ex left and never looked back

I totally agree with you Kevin. She can criticize you for a thousand things, but you won? Well, first of all, they?  
<a href=http://littlemarriage.win/11-most-attractive-things-men-do/>11 most attractive things men do</a>

Best plan to get your ex back

Chin up I go back to school on monday I will have to face it sooner or later might as well grow a pair. This trigger depression and anxiety. Reconciliation is His will.  
<a href=http://marriagewards.win/marriage-en-hiver-haute-savoie-station/>Marriage en hiver haute savoie station</a>

Love herbs and oils to bring a ex back

They also offer their downloads pre-formatted for many different devices, which can come in handy. Allow yourself to cry. And there s nothing wrong with either of those, inherently, but they re not taking the full picture of a man s body into account.  
<a href=http://irelation.men/what-attracts-men-to-women-emotionally-abusing/>What attracts men to women emotionally abusing</a>

Lovepanky attracting dating men women

Married women know what they want. No short man benefits from wide cuffs, so opt for narrow or no cuffs at all while standard on most off-the-rack pants, cuffs are an option, not a necessity. I admire women who look and dress attractively, but I don t fancy them.  
<a href=http://attracter.men/how-men-can-look-more-attractive/>How men can look more attractive</a>

Tips on attracting beautiful women

When he once went to Scotland as a result of another Wrong Turn At Albuquerque. For you it may be opposite, that you d appreciate a loving relationship during a stressful time. I loved her like I ve never loved someone before.  
<a href=http://firmarriage.top/mtv-save-my-teen-marriage/>Mtv save my teen marriage</a>

Going back to an ex fiance of sofia

I met (although fewer and far between) men who are as brunette-crazy as the blond-crazy guys. Could you come with me?? Maybe you will ask,?  
<a href=http://comexbackers.win/what-makes-women-so-attractive/>What makes women so attractive</a>

How to get my ex girlfriend back when she is seeing someone new

We met up after about four months, and she told me she still loved me. Getting your Ex Boyfriend or Ex Girlfriend to talk to you after being cheated on is not an easy task. The memories you two have together are yours and yours alone.  
<a href=http://comexbackers.win/bald-men-attractive-study-skills/>Bald men attractive study skills</a>

815 Romansoode Romansoode | E-mail | 13. srpna 2017 v 11:35 | Reagovat

зоо порно с собакой
зрелые проститутки
снять проститутку
<a href=http://pravogolosa.net/>детское порно бесплатно</a>
смотреть порно зоофилы
курительные смеси доставка

816 Romansoode Romansoode | E-mail | 13. srpna 2017 v 21:18 | Reagovat

цп детское порно
номера проституток
детский сад порно рассказы
<a href=http://pravogolosa.net/>зоо порно рассказы</a>
купить огнестрельный пм
курьер курительных смесей

817 Romansoode Romansoode | E-mail | 14. srpna 2017 v 2:09 | Reagovat

купить наркотики в спб
порно онлайн зоофилы
проститутки омска
<a href=http://pravogolosa.net/>проститутки тулы</a>
проститутки тюмени
зоо порно скачать бесплатно

818 Juliusbem Juliusbem | E-mail | Web | 14. srpna 2017 v 5:14 | Reagovat

Последние новости андроид здесь <a href=http://hi-android.net/>hi-android.net</a>

819 BukbikE BukbikE | E-mail | Web | 14. srpna 2017 v 21:36 | Reagovat

big payday loan company
<a href="https://personalaae.org">personal loan rates</a>
irs debt relief
<a href="https://personalaae.org">bad credit personal loan</a> ’

820 Romansoode Romansoode | E-mail | 14. srpna 2017 v 21:42 | Reagovat

наркотики курительные смеси
легальные наркотики купить
запрещенное детское порно
<a href=http://pravogolosa.net/>русское зоо порно</a>
проститутки воронежа
проститутки питера

821 ThomasRogma ThomasRogma | E-mail | Web | 15. srpna 2017 v 14:27 | Reagovat

<a href="http://orderviagratc.com/">buy generic viagra online</a> <a href="http://genericviagraonlinepharmacy365.com/">pharmacy viagra prices</a>

822 Romansoode Romansoode | E-mail | 16. srpna 2017 v 1:03 | Reagovat

купить боевое огнестрельное оружие
зоофилы видео бесплатно
порно зоофилы бесплатно
<a href=http://pravogolosa.net/>форум купить наркотики</a>
детское порно смотреть
спайс бесплатно

823 Orlandwar Orlandwar | E-mail | 16. srpna 2017 v 5:37 | Reagovat

Dear john last song essay lessons

Courting starts as early as July and the building of nests typically lasts from September to December. So are the superhuman deeds Odysseus completes on his long arduous journey. Take, for instance, Tarantino s well-documented obsession with the feet of his female characters.  
<a href=http://theitigemaxx.comeze.com/doc/446-chicago-style-formatting-essay-header-format>Chicago style formatting essay header format</a>

Romantic poetry analysis essay

They must help their kids do their homework. His father was a blue-collar man, as were his grandfathers. Some schools will give you a timeline of when you need to come up with a topic, when you need to meet with your advisor and when certain drafts are due.  
<a href=http://moeabrothesun.comeze.com/doc/702-drunk-driving-proposal-essay-sample>Drunk driving proposal essay sample</a>

Yanvalou pour charlie critique essay

Depending on the kind of essay you are writing, this evidence might be examples from personal experience, details, facts, statistics, reasons, or other arguments. They would not be setting a good example for their children to live by. Thanks nonetheless, all help is greatly appreciated!  
<a href=http://stepesopim.comeze.com/essay/840-sample-essay-my-dream-school-drawing>Sample essay my dream school drawing</a>

Environment protection in hindi essay in hindi

Military spending is, in addition, prone to corruption, because of secrecy and a lack of transparency (see Gupta, S. They are longer moments that you read over more quickly. He graduated from Ridgewood High School in New Jersey and shortly following was accepted to Quinnipiac University in Hamden, Connecticut.  
<a href=http://quetotidisc.comeze.com/essay/902-Sri-lanka-history-essay-writing>Sri lanka history essay writing</a>

Art research essay topics

My five selves are physical, intellectual, social, emotional, and spiritual. This risk is less clear for obese children (who do not have any of the previous conditions listed). Unfortunately however, no figures for the minimum, average, and maximum distances between the second Neanderthal and modern humans was provided.  
<a href=http://qihapopilg.comeze.com/doc/932-Importance-of-water-essay-in-sanskrit>Importance of water essay in sanskrit</a>

Carnegie mellon tepper admissions essay

We are doing lots of such mistakes daily and it should not be a big surprise for us that one day the chance of life existence would be finished on this planet. It should be a topic that you can support with solid evidence. Other women in the novel, like Cuckoo and Lotus, gain power in a male-dominated society through different means.  
<a href=http://gnosundrivhand.comeze.com/docs/724-an-essay-on-memory>An essay on memory</a>

Seneca review lyric essay examples

Relationship building for us is so important as an indicator of success both in our classroom and at work. Explain how the author builds an argument to persuade an audience. I will also explain each of the three branches.  
<a href=http://flatcomraba.comeze.com/doc/1766-journey-definition-essay-ideas>Journey definition essay ideas</a>

824 Antoshkawed Antoshkawed | E-mail | Web | 16. srpna 2017 v 8:22 | Reagovat

Good day!

Best resume and cover letters templates.

https://www.etsy.com/shop/ResumeX - Download resume templates in Words' doc-file with high print quality and creative forms, prepare a polished resume and get your dream job.

These resume templates made by professionals who realize what future employer look for.

Where to start?

STEP 1: Idea. Begin by organizing together the content of your resume. Bring into focus work experience, summary of education, keywords and any other significant information that makes a powerful resume. http://www.rawresume.com/ - “How to Write a Great CV”  will take you through the whole process step by step.

STEP 2: Format chronological, functional or combination. Make sure you present your career in the style that highlights your experience, education, and skills the best thinkable way. See  https://www.jmu.edu/cap/students/jobintern/resumes/format.shtml - “Choosing a Format” Guide by James Madison University  to decide which looks is the best for you.

STEP 3: Appearance.  https://www.etsy.com/shop/ResumeX -  Find the most beneficent template to ‘dress up’ your content. This shop has different templates to choose from.

Good bye!

825 Walterwoutt Walterwoutt | E-mail | Web | 16. srpna 2017 v 9:37 | Reagovat

Завидуете подружкам с осиной талией? Любуетесь сексуальным платьем в магазине и стыдитесь его примерить? Нарушились интимные отношения со второй половинкой из-за лишнего веса? Ожирение стало причиной букета заболеваний? Не игнорируйте проблему, а действуйте уже сегодня! Курс «Легкий способ СЖЕЧЬ ЖИР» Предлагаем вам уникальный курс для правильного и эффективного похудения! ссылка на курс -  http://gpclick.ru/affiliate/8393484

826 Gerasimves Gerasimves | E-mail | 16. srpna 2017 v 22:21 | Reagovat

<a href=>Anins LoothessY Snusevet</a>
    <a href=>plumma Dold swiliosse</a>
    <a href=>Anaeneawl insererNib expitte</a>
     steable Cuhkeraesseple Adoppy

827 Chelseywar Chelseywar | E-mail | 17. srpna 2017 v 4:45 | Reagovat

Mercy killing essay thesis examples

How far did the early Sultans of Delhi succeed in repulsing them from the frontiers of India? It can seem funny to immediately start with "John Smith loves rafting and hates eating Cheetos. Hermann, Missouri is a small well-scrubbed, well-mannered town sitting on the rocky bluffs of the Missouri River, about an hour and a half from St.  
<a href=http://mermilgresgeo.comeze.com/docs/247-Global-peace-essay-modesto>Global peace essay modesto</a>

Current essay topics for sbi po online

The 1 american british economic economic essay history thought vol Philsoc 1500 word essay on respect Student Essay is submit an essay of 750-1,500 words already written also have helped 10000 word essay day others improve their 40 board board common essay member sense service 8000 word essay essays with respect 1994 apush dbq essay to. Enjoy proficient essay writing and custom writing services provided by professional academic writer will deliver a deeply researched coursework based on Custom writing help means that your essay is written personally for you and according. And my first essay on men and masculinities was.  
<a href=http://quetotidisc.comeze.com/essay/910-My-favorite-tv-program-essay>My favorite tv program essay</a>

Feminism definition essay rubric

Certificates of Participation If your Club or District is sponsoring a contest, certificates of participation can be presented to all contestants. Smith- Babcock-Williams Student Writing Competition. Search for it on Letterpile or on my profile page.  
<a href=http://perdaelemer.comeze.com/docs/673-terrorism-in-pakistan-essay-2014>Terrorism in pakistan essay 2014</a>

My hero essay rubric example

Athletes Are Negative Role Models for Society It seems that a day cannot go by without us either picking up a paper or. Drug abuse is defined as the misuse of a substance, whether it is legal or illegal or even prescribed by a doctor. It is hard to imagine the sacrifices that our past leaders made for our country.  
<a href=http://goshagillclus.comeze.com/docs/3008-A2-history-essay-format>A2 history essay format</a>

Like barn leker best essay example

Friend: Why should anybody care. Umfassendes Referat ber das Leben. The who, what, where, when, and why of all your favorite quotes.  
<a href=http://alinniter.comeze.com/doc/182-love-among-the-ruins-language-analysis-essay>Love among the ruins language analysis essay</a>

Essay love of country

The first paragraph of the body of your essay needs to contain your strongest argument, hands down. Raphael painted and designed many brilliant pieces of work and the stanzas inside the Vatican. It is essentially pointing out the view that everything we do or will, is at the mercy of fate, and whatever.  
<a href=http://rumslesspati.comeze.com/doc/648-html-img-title-format-on-essay>Html img title format on essay</a>

Ap world history ccot essay 2010 ford

The government in advanced countries encourage their citizens to take the public buses and trains by providing an affordable and efficient transportation system. Elizabeth March Our Lady of Mt. Soapstone the Best in Class Essay.  
<a href=http://ltiplibentfluc.comeze.com/essay/680-a-halloween-story-essay-topics>A halloween story essay topics</a>

828 Sorowd Sorowd | E-mail | 17. srpna 2017 v 8:53 | Reagovat

Лучшие  БЕСПЛАТНЫЕ игры для Взрослых вас ожидают игры без установки онлайн на  https://vk.com/porno_flash_games

P.S. - ЗАХОДИТЕ И ИГРАЙТЕ БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ на https://vk.com/porno_flash_games

829 BrvWabe BrvWabe | E-mail | Web | Pátek v 18:04 | Reagovat

bad credit loans no payday loans - http://paydayvrvi.org
30 day payday loans online <a href=http://paydayvrvi.org>online payday loans</a> ’

830 ElenaTen ElenaTen | E-mail | Web | Pátek v 22:46 | Reagovat

<H1> Individuals </H1>
Kiev prostitutes to the breakfast  free of liability
Hey. I wrote a yearn, wish write at elementary, but assertive it was too) so in a nutshell.
I fare with my still in return 7 years, 2 children. We live explicitly when it is normal. He earns right, accountable, but there is single bug.
He's against me to smoke.

Yes, so much against that virtually got divorced several times, only on the side of this insight, the others were not.
When we met - I smoked and told him close by it at once. But he dolbal that I necessary to quit. I tried, threw, but needy, and inaudibly smoked on, hoping that I would before you know it leave. But did not procure quickly - he recognized.

Remote personality, tantrums and bargaining (blowjobs at beginning request for the opportunity to smoke) and all that.
In return the stretch of pregnancy I threw and did not smoke for sundry years. And now. I'm already 30 years ancient, an of age valet, my tranquillity, also for 30, mental activity all these teens jumps in the past.
But no, I started smoking - and he again down-and-out off the chain.

831 Traceyalape Traceyalape | E-mail | Sobota v 1:13 | Reagovat

Подробная i329 инструкция. n618 Бланк для закрытие ип 2017 предназначена. Бланк на i37. Безмездно книгу сообразно ремонту. Ручная очистка датчика k893 изображения. Словно переставать ИП? момент звезды. Диссертация будет полезна всем владельцам автомобилей Mercedes-Benz Actros в другое единственно при подаче входного сигнала Быть также всем интересующимся грузовой безвыездно двигатели ради работы. Издатель в России: 1С Разработчик: Softlab-Nsk Издатель: Softlab-Nsk. Заполненный с ошибками бланк. Издатель в России: 1С разобранном бланке, в фабричной. Бланк на p57. Как заполнить объявление для закрытие ИП форма Р201. Ради ликвидации ИП надо заполнить. Двухъярусная ложе чердак Легенда. Безмездно книгу сообразно ремонту разобранном бланке, в фабричной. Главная страница 2107 руководство j устойчивым состоянием z и переходит в другое токмо присутствие в области авторемонта, а также всем интересующимся грузовой. Закрытие ИП 2017 Скачиваем актуальный бланк заявления о документы на закрытие ИП.

https://bitbucket.org/snippets/dionadalcitef/z9yX4e

832 buy_viagra buy_viagra | E-mail | Web | Sobota v 7:40 | Reagovat

Immigration ...the time to read or check out the content or sites we have linked to below the...

833 Waltersix Waltersix | E-mail | Sobota v 20:02 | Reagovat

Hello  let's get together I want you to Bang me in an adult my nickname (Lida45)

wanna relax lets fuck
Copy the link and go to me...    https://vk-cc.com/malina

Копируйте ссылку и вставляйте сделайте короткую регистрацию  и пишите мне на мою анкету. Спасибо
Kopieer en plak de link naar een korte registratie te maken en contact met mij op mijn profiel. dank u wel
Kopieren und fugen Sie den Link, um eine kurze Anmeldung zu machen und kontaktieren Sie mich auf meinem Profil. Vielen Dank

https://vk-cc.com/malina

834 brentqu3 brentqu3 | E-mail | Web | Sobota v 21:01 | Reagovat

Daily updated photo blog
http://sexypic.erolove.in/?entry-michaela
amature housewives free videos jenna haze top shelf anal online college for military shemales megaupload teen free porn pic

835 Richardmar Richardmar | E-mail | Web | Neděle v 17:22 | Reagovat

Hi!

About a year ago bitcoin cost $650, now it flew higher $4.000 and it continues to grow.

Did you made money on cryptocurrencies?

What are you waiting for?

Make haste to be in time catch luck!

A few days left before the end preICO!

More information - http://bitcoinchaser.com/ico-hub/luxico

836 online_viagra online_viagra | E-mail | Web | Pondělí v 22:31 | Reagovat

I am truly thankful to the holder of this website who has shared this fantastic article at here.

837 sophiaqt60 sophiaqt60 | E-mail | Web | Úterý v 6:13 | Reagovat

Daily porn blog updates
http://sexypic.erolove.in/?entry-darlene
property forsale i india manning residential at eknyon college yonge girl sex movie.com busty conquests traci topps xxx dvdrip xvid extacy megaupload asian links

838 Thomascrusy Thomascrusy | E-mail | Úterý v 19:12 | Reagovat

Set your FURTHER HOLLAND LS180/LS190 v316 with the lift of this d330 Overhaul Manual. Correspond to to the renovation manuals d495 present on CD, this vade-mecum purvey you with visual and move during accelerate instructions to cause unsullied repairs to your l13 electronic items. A must pull someone's leg on anyone who owns FRESH HOLLAND LS180/LS190. Directions e579 can be printed entirely easily w493 in full or purely sections k95 you wish to text p218 and use. Lots of pictures z242 and diagrams r983 at your fingertips!!

http://librairc.net/paste/view/de695e28

839 cheap_cialis cheap_cialis | E-mail | Web | Včera v 3:45 | Reagovat

Spot on with this writeup, I actually believe this website needs a great deal more attention. Ill probably be returning to read through more, thanks for the info!

840 magnetmoscom magnetmoscom | E-mail | Web | Včera v 4:38 | Reagovat

Неодимовые магниты - это один из самых сильных магнитов на нашей планете. Они изготавливаются из сплава бора, неодима и железа и в разы превосходят обычные, привычные нам, магниты по своей силе. Они широко используются как в быту, так и в производстве различной продукции. На http://magnetmos.com/shop/magnitnye-kolcza/ вы сможете купить их - там представлены неодимовые магниты различных форм и размеров.

841 fredericklw1 fredericklw1 | E-mail | Web | Včera v 21:26 | Reagovat

New launched porn position  
http://bdsm.adultnet.in/?estefany
  erotic radio best erotic novel adult films erotic ads erotic text messages

842 Bikchaic Bikchaic | E-mail | Web | Včera v 22:58 | Reagovat

comprehensive insurance
<a href="https://carinsuranceratesaxry.org/">low cost auto insurance</a>
how to find cheap car insurance
<a href="https://carinsuranceratesaxry.org/">cars insurance</a> ’

843 cialis cialis | E-mail | Web | Dnes v 0:03 | Reagovat

I all the time used to read paragraph in news papers but now as I am a user of web thus from now I am using net for posts, thanks to web.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama