Nonstop Eufrat - Veronika Bendová

26. února 2013 v 21:45 | Edith Holá |  Společné čtení a recenze knih
Vypadá to, že o první knížce Veroniky Bendové se bude hodně mluvit. Recenze na něj vyšla i v celostátním deníku, což je pro debut netypické. Krom toho si autorka vybrala nakladatelství, které je zárukou inteligentního čtiva a zaručuje i spisovatelskou osobnost. Portrét fotil Radek Brousil, kterého znám pracovně z našeho magazínu a jeho portréty mají duši.

Na měsíc březen jsem pro blog Gaia a společné virtuální čtení vybrala knihu Nonstop Eufrat. Pokud si ji přečtete, budete mít náskok před těmi, co si ji díky mediím najdou později. O Veroniku Bendovou a její prvotinu začal zájem. Na tomto blogu si však můžete s ní přečíst první rozhovor. Žádný jiný jsem s ní ještě nikde nečetla. Po emailu mi pro Vás zodpověděla pár otázek o své knize a psaní vůbec.
Pokud si chcete nejprve přečíst recenzi na její knihu Nonstop Eufrat, tak je na mém osobním blogu zde. Jinak směle do zpovědi Veroniky Bendové.


Veroniko, píšete o muži v jeho těžkém období. Měla jste při psaní strach, že jako autorka (žena) třeba nevystihnete přesně niterné prožitky a myšlenky muže?
To jsem samozřejmě měla… Dokonce jsem si říkala, že je to "drzost", když já jako žena a laička konstruuji, co asi jde hlavou muži a knězi.

Edith: Měla jste nějaké betačtenáře, kteří vám po přečtení rukopisu potvrdili, že jste mužský svět postihla dobře?
Veronika: Nevím teda přesně, co to je "betačtenář", ale asi se tím myslí nějaké první korigující oko… Číst jsem to dávala samozřejmě mému muži, a pak ještě některým kamarádům a příbuzným. Pro mě bylo úlevné a šťastné, když mi - ale to už po vydání knihy - napsal jeden známý kněz, že je to sugestivní a pěkně napsané. A vyložená (a nečekaná) satisfakce byl pak mail jednoho bohoslovce, který si knihu koupil a napsal, že jsem o kněžích a jejich problémech napsala s překvapivou empatií.

Edith: Pro mě jste také popsala věrohodně tápání a pocity viny muže, který odešel z kněžské služby kvůli lásce k Anně. Proto se ptám, zda je to fabulace nebo znáte osobně takového pátera Vyklouze? (nemám ráda pojmenování, které sami používají).
Veronika: Znám. Ta kniha se nezrodila z ničeho nic, nám skutečně z farnosti odešel náš farář (a zpovědník a kamarád). Byla to rána z čista jasna. Prostě nám jednoho dne oznámil, že do týdne odchází, čeká s někým dítě a bude se ženit. Bylo to pro nás šok a bylo mi to lít. Musím říct, že jsem jeho odchod obrečela, protože mi přišlo, že je to hrozná škoda. Že to byl dobrý kněz… Posléze, když jsem se o tom bavila s mnoha dalšími lidmi, přišla jsem na to, že tyhle odchody kněží zdaleka nejsou ojedinělý jev.
Nicméně příběh knihy Nonstop Eufrat JE vymyšlený. Se skutečným "Tomášem" má společnou jen výchozí situaci a použila jsem do knihy pár detailů (ale opravdu asi jen tři) z jeho života. Jinak jsem s ním během psaní knihy vůbec nemluvila, za prvé proto, že se nám jaksi ztratil z dohledu, za druhé jsem si ho nepřála jakkoli "vytěžovat"a zveřejňovat jeho soukromý život.

Edith: Takže jsou v knize na jedné farnici vylíčeny i vaše tehdejší pocity.
Veronika: Ano, víceméně jsou… nicméně i tato postava je složená z více předobrazů, prostě je trochu literárně posunutá.

Edith: Vystihla jste dobře i postoje katolíků, kteří preferují povinnost před láskou k bližnímu, pro které je odchod pátera osobní katastrofou a pomalu rozpadem jejich víry i církve. Vůbec si myslím, že je to fajn, že konečně někdo popsal v beletrii současné přešlapování věřících a mnohá skrytá témata.
Veronika: Víte, ono je to opravdu složitější. Myslím, že to není ani tak váhání mezi láskou k bližnímu nebo povinností, jako spíš mezi zachováním řádu na jedné straně, a jakousi vnitřní opravdovostí na straně druhé. Když žijete v manželství, také přicházejí chvíle, kdy se musíte řídit rozumem a zodpovědností, protože kdybyste spoléhala jen na city a pocity, tak třeba při první krizi sbalíte kufry a už toho druhého nebudete chtít vidět. Jenže jsou tu děti, závazky, rozum... No a v případě porušení takového závazku, jako je kněžské svěcení, je ve hře ještě navíc jakási frustrace, že ANI TOTO nevydrželo… Protože ve světě, kdy je minimum jistot, se na nich, myslím, o to zoufaleji lpí…

Edith: Já jsem také konvertitka jako Vy (informace je ve Vaší biografii v knize) a pamatuji si, jak z jedné farnosti byl přeložen farář a dosazen cizinec. Pozorovala jsem pak, jak to šíleně zahýbalo s farníky, kteří na něj byli dlouhá léta zvyklí. Vztek, zloba, odmítání nového kněze, útěky do jiného kostela, smutek, žal. Vy románem upozorňujete i na toto vykořeňování kněze. Hlavně co to způsobuje za zoufalou osamělost u něj a z toho pramenící problémy. To je jedno z témat, o kterém se v KC nemluví
Veronika: Ano, o tomto se příliš nemluví. Chtěla bych tu ale na druhou stranu ocitovat, co mi k tématu napsal ten již zmiňovaný pražský seminarista. Poznamenal k vylíčené situaci stále přesouvaných kněží z místa na místo toto:
"Možná by se snad hodilo, aby (v knize) promluvil i nějaký starý kněz, který vytrval a který ví, že samota k tomuto povolání patří a že jí nelze uniknout ani v komunitě ani v živé farnosti, byť by tam farář směl zůstat po desítky let. S pokušením akédie, nestálosti, totiž každý, kdo usiluje o duchovní život, musí v srdci zápasit bez ohledu na to, kam je postaven."
Já sama neznám na tyto otázky odpověď. Ale mluvit by se o tom asi mělo…

Edith: Křesťanské paradoxy:-) Ale kdo je má vydržet:-)
Veroniko, o vnitřním prožívání Anny se moc nedozvíme. Až na konci, kdy má dva okamžiky setkání se zoufalým pláčem cizího dítěte a poté svého. Vypadá to, že jí to mění. Otevírá se znovu pokoře vůči životu a lásce ke svému muži. Myslíte si, že takový okamžik ( v knize dva) je dostatečný na trvalou změnu? Nebo musí přicházet další, aby člověk stále nějak byl posouván k tomu zase být laskavější nebo jak to říci.
Já bych spíš řekla, že Anna začíná nahlížet pod tu svou docela racionální pokličku…Změnit vás může i jeden okamžik. Nebo spíš někam posunout, popostrčit… Ale jinak je to ovšemže proces. Buď se rozhodnete tou cestou jít, nebo to vytěsníte, a chováte se dál, jako dřív. A ono vás to dostihne jindy, znovu, třeba jinak.

Edith: Jsme na "poli" blogu, kde mnoho blogerů by rádo vydalo knihu. Někteří dokonce již vydali vlastním nákladem nebo u Krigla. Jak se Vám podařilo debutem oslovit tak významné nakladatelství jako je Fra?
Veronika: Tady vás asi zklamu, ale bylo to prozaické: nakladatel Erik Lukavský je můj a manželův spolužák z gymnázia. Takže to byly "měkké vazby"J Můj muž mu Nonstop Eufrat nabídl, Erik si rukopis přečetl a svým lakonickým způsobem mi ho pochválil. Jsem mu samozřejmě vděčná, protože vím, že vydat první knihu je vždycky velice těžké. A jsem ráda, že má Eufrat takový ohlas i kvůli němu, protože to zpětně dělá reklamu i samotnému nakladatelství. Počínaje recenzí v Lidovkách, a konče rozhovorem pro literární magazín ČT 2, který se točil přímo v prostorách kavárny a knihkupectví FRA. To nakladatelství vydává dost výlučné a nikterak komerční tituly, což samozřejmě znamená, že to není primárně dělané jako byznys.

Edith: Jen výjimečně se objevují v celostátních denících recenze na debuty. Na Váš román byla v LN. Jak jste to dokázala?
Veronika: Tak za tím stojí pro změnu jeden společný známý můj a Jiřího Peňáse, který recenzi pro lidovky napsal. Ten kamarád mou knihu dostal k Vánocům, a protože se mu moc líbila, napsal mi, že "musí promluvit do duše Peňásovi, aby nezatracoval české autorky, když nezná všechny". A knihu mu věnoval. Jak vidíte, mám prostě štěstí!

Edith: Líbila se Vám tato recenze Jiřího Peňáse, který nedávno neměl moc vstřícný článek k českým autorkám? Prý ho zavádějí do bludišť, ze kterých není pro něj návratu a také z jeho článku vyplynulo, že mužská literatura je hodnotnější. (Parafrázuji ho)
Veronika: Komu by se taková recenze nelíbila?! Nafoukla jsem se jako holub J Ale vážně: Mě překvapilo, jak pozorně a s pochopením tu knihu přečetl, a zjevně o ní přemýšlel, než recenzi napsal. A souhlasím i s oběma jeho výtkami.
Já jsem bohužel nedohledala ten původní Peňásův článek o ženském psaní, jen jsem četla mnoho kritických reakcí (i s citacemi) na něj. Takže já to vykládám jako veselou historku, že si chtěl totiž Jiří Peňás recenzí na mou knihu tak trochu spravit reputaci mysogina:-).

Tak já Vám ho posílám emailem.
Už jsem si to přečetla reaguji. Já článek nevnímám jako zas tak útočný, jak jsem si z reakcí na něj představovala. Spíš mi přijde normální, že kritiku-muži prostě některý typ psaní nekonvenuje, právě proto, že není žena. Myslím, že zatímco třeba u filmu vnímáme jako normální, že ženy a muži mají rozdílné preference, co se týče žánrů nebo stylů (muži relaxují častěji u drsných, akčních příběhů, zatímco ženy to rozčiluje a unavuje, a raději se podívají na pomalejší a citovější snímek), u literatury jako bychom čekali, že bude vyhovovat všem. Peňás napsal podle mého velmi osobní článek "otráveného čtenáře", který prostě nechápe, proč právě ty a ty knihy dostávají ceny, když jeho nudí a ztrácí se v nich. Na jeho obranu bych chtěla napsat, že ve zmíněném textu se pouští nevybíravě i do mužských autorů. A já sama jsem několikrát odložila knihu spisovatele-muže z přesně těch důvodů, které Peňás popisuje u žen: nudila mě, byla mi nesrozumitelná a přišlo mi, že jediný, koho věc zajímá, byl autor sám.
Kromě toho, nemá cenu se divit boomu literatury psané ženami, když dnes prostě daleko víc ČTOU ŽENY!
Pro mne byl nečekaným a příjemným překvapením úplně první ohlas, a totiž recenze vydaná na začátku ledna v Respektu, kterou napsal Tomáš Weis, se kterým nemám žádného společného známého:-) Prostě tu knihu někde na internetu objevil, zaujala ho patrně jen díky anotaci a sám se mi ozval, že by o tom chtěl napsat.

Veroniko, mít recenzi v Respektu by pro mě bylo metou. Takže moc gratuluji. Ale teď zpět. Možná, že kdybyste napsala o Anně, která kvůli lásce k muži porušila slib řádové sestry a odešla z kláštera, tak by recenzi nenapsal:-) Co myslíte? Niterný svět ženy by v těžkém období vypadal jinak, že?
Na to nedokážu odpovědět… Myslím, že je to spíš stylem vyprávění. Já mám ráda lapidární, od zbytečností osekaný jazyk. Když mluvím, jsem upovídaná, vyprávím ze široka, zahlcuju druhé detaily. Když píšu, snažím se text od toho nánosu oklestit. Vážím každé slovo. (A po mně je vážil ještě i můj muž, který celou knihu opravil a redaktorsky připravoval, a se kterým jsem vedla úporné hádky o některá slova,vazby, či mé oblíbené tři tečky otazník.)

Edith: Čtete vy současné české autorky? Které se vám líbí?
Veronika: Já se teď spíš snažím vracet ke starším knihám. Ze současných autorek mám ráda spisovatelku Jindru Tichou, Češku žijící na Novém Zélandě, Irenu Douskovou, a naposledy jsem četla Martu v roce vetřelce od Petry Soukupové. Bylo to docela sugestivní, i když teda okleštěné snad až příliš! Jinak také obdivuji spisovatelku Danielu Hodrovou. Ale její knihy se nečtou lehce.

Edith: Chtěla byste něco začínající autorům vzkázat? Čím třeba začít první odstavec knihy? Přímou řečí, akcí, popisem?
Teda já si ale vůbec nepřipadám dost zkušená na to, abych něco někomu vzkazovala! Já jsem taky jen začínající autorka. Veronika: Taková literární prvorodička

Edith: Slyšela jsem názor, že u první knihy je důležité, že vůbec je. A u druhé už to jaká je. Máte už rozepsanou druhou?
Veronika: Mám. A jde mi to velmi těžce, protože je osobnější, než ta předchozí. Mělo by to být víc o manželství, vztazích a trochu to zabíhá i do politiky. A to pak hodně váháte, co můžete napsat, a co se třeba může někoho dotknout.

Veroniko, moc Vám děkuji za rozhovor. Přeji, ať se Vaše kniha dobře prodává!
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (1591)
Zobrazit starší komentáře

1501 bonniekg2 bonniekg2 | E-mail | Web | 9. července 2018 v 7:27 | Reagovat

Free pictures  
http://ebony.porndairy.in/?mckenna
  erotic vampire erotic fiction books gay erotic books erotic mens underwear erotic conversation

1502 tracycr69 tracycr69 | E-mail | Web | 9. července 2018 v 7:56 | Reagovat

Further about page after throw:
http://reginald.projects.telrock.org

1503 JamesMen JamesMen | E-mail | Web | 9. července 2018 v 9:20 | Reagovat

продвижение и поисковая оптимизация сайтов seo По всем возникшим вопросам Вы можете обратиться в скайп логин SEO PRO1 мы с удовольствием ответим на все интересующие вас вопросы...Анализ вашего интернет-проекта бесплатно

1504 Seobortru Seobortru | E-mail | 10. července 2018 v 21:54 | Reagovat

Здравствуйте!
Предлагаю бесплатное продвижение Вашего сайта, если Вы хотите видеть свой сайт первым в поисковых системах, то обращайтесь.

Присоеденяйтесь в нашу группу https://vk.com/seobortru

На примере будем пошагово и совместно проробатывать этапы продвижения

Буду рад помочь, пишите ;)

1505 paulinego3 paulinego3 | E-mail | Web | 11. července 2018 v 4:21 | Reagovat

Disengage porn pictures    
http://bisexuals.erolove.in/?fill someone in on-jakayla
  how natural progesterone cream work during pregnancy videos asian street meat dvd adult movies search gay sex teen boy

1506 RobertBeapy RobertBeapy | E-mail | Web | 13. července 2018 v 23:24 | Reagovat

Laminine LPGN уже не N1. AminoBoosters ( AminoPure) восстанавливает ВЕСЬ организм. Спасены сотни тысяч больных диабетом, сняты Проблемы: неврозов, бессоницы, головного мозга щитовидки, поджелудочной, кожные, мужские, женские и мн. другое. AminoBoosters ( aminоPure) дешевле ламинина в 3-6 раз и сильнее по экстракту. В 1 капсуле 400 - 420 мг, а  в ламинине 200.  Все 1 в 1 с laminine  - Сырье, технология  д-ра Эскеланда - только разные названия. Это не  MLM.  Заработок без обязательных покупок, без вложений, можно абсолютно без приглашений на единственном в мире  продукте из инкубированного оплодотворенного куриного яйца с FGF ( фактором роста фибробластов).
Подробно на сайте http://1541.ru  viber +380976131437  Скайп evg7773

1507 michellekc11 michellekc11 | E-mail | Web | 16. července 2018 v 14:56 | Reagovat

Started unusual snare project
http://analplug.tobuy.in/?gain.jayda
erotic traveler erotic nudes erotic mask funny erotic video pormo xxx

1508 viagra_cheap viagra_cheap | E-mail | Web | 24. července 2018 v 17:33 | Reagovat

Specifically where web can a certified psyciatrist submit content or sites for them to become fashionable?

1509 Rolandhor Rolandhor | E-mail | 26. července 2018 v 13:18 | Reagovat

Hеllo! I'll tеll yоu my mеthod with all thе dеtails, as I stаrtеd еаrning in thе Internet frоm $ 3,500 pеr day with the helр оf sосiаl nеtwоrks rеddit аnd twittеr. In this vidеo уоu will find mоrе dеtailed infоrmаtiоn and аlso seе how many millions have eаrnеd thоse who have been working for а yеаr using mу mеthod. I sресificallу mаdе a vidеo in this сaрасity. Аftеr buying my methоd, yоu will understаnd whу: http://survivingbullies.org/index.php?URL=https://vk.cc/8jfmUx

1510 cialis cialis | E-mail | Web | 28. července 2018 v 7:16 | Reagovat

reverse phone lookup cell free I wish to voice my gratitude for your generosity giving support to individuals

1511 nsxThads nsxThads | E-mail | Web | 29. července 2018 v 19:17 | Reagovat

cialis prescription <a href="https://www.fundeconp.org/#">tadalafil best price</a> cialis pill <a href=https://www.fundeconp.org/#>tadalafil generic</a>

1512 cheap_cialis cheap_cialis | E-mail | Web | 30. července 2018 v 18:15 | Reagovat

Its really a great and useful piece of information. Im glad that you shared this useful info with us. Please keep us informed like this. Thanks for sharing.

1513 janismh4 janismh4 | E-mail | Web | 31. července 2018 v 0:48 | Reagovat

Lewd blog pictures from internet  
meaning of erotic erotic asphyxiation video erotic crucifixion free adult erotic hd    
http://asian.erolove.in/?amira  ;
  gay erotic books homo erotic art erotic flowers erotic trance erotic drama

1514 RobertRar RobertRar | E-mail | Web | 1. srpna 2018 v 10:48 | Reagovat

http://soc.ru.mitgroup.ru/people/user/1861/

Продаем Вам декоративные железобетонные ограды что будут служить для вас 50 лет и больше. Абсолютно все работы готовы сделать под ключ без дополнительных переплат и потери времени. Уже после подписания заказа бетонный забор будет стоять у вас уже спустя 10 дней. Без новых плат и не указных ранее платежей, все что обговорили - стоимость будет той же. Такие обязательства гарантирую опытом деятельности с 2006 года, с этого времени мы только растем благодаря положительным отзывам наших покупателей.

1515 XRumerTest XRumerTest | E-mail | 1. srpna 2018 v 21:26 | Reagovat

Hello. And Bye.

1516 johnnieyp69 johnnieyp69 | E-mail | Web | 2. srpna 2018 v 11:27 | Reagovat

Porn gay play  
http://yaoi.erolove.in/?profile-rogelio
  gay download gay dar gay mens gay cruise gay art prints

1517 sffNethy sffNethy | E-mail | Web | 2. srpna 2018 v 20:05 | Reagovat

buy generic viagra <a href="https://susamsokagim.com/">female viagra</a> cheap generic viagra <a href=https://susamsokagim.com/>female viagra</a>

1518 fax fax | E-mail | Web | 4. srpna 2018 v 17:59 | Reagovat

Hello to all, the contents existing at this site are in fact remarkable for people knowledge, well, keep up the nice work fellows.

1519 bfccoawl bfccoawl | E-mail | Web | 4. srpna 2018 v 18:54 | Reagovat

generic viagra online <a href="http://www.movietrailershd.org/">viagra online without prescription</a> generic viagra online <a href="http://www.movietrailershd.org/">buying viagra</a>

1521 annayq11 annayq11 | E-mail | Web | 6. srpna 2018 v 1:46 | Reagovat

Rejuvenated web project:
http://glamour.pics.sexblog.top

1522 VictorImmem VictorImmem | Web | 7. srpna 2018 v 1:00 | Reagovat

Производствосветодиодных табло валют, бегущих строк, табло для АЗС   ,http://ledbelgorod.ru

1523 SergioHam SergioHam | E-mail | Web | 8. srpna 2018 v 14:08 | Reagovat

http://77a.lifevantage.com Why do people age and how can Protandim NRF 2 help slow that process? TrueScience Skincare Cream with Protandim Anti-Aging Formula is the best in peace. Buy, register ONLY for Canada, Australia, Hong Kong, Mexico, Thailand, Great Britain, USA

1524 Frankdueni Frankdueni | E-mail | Web | 9. srpna 2018 v 1:19 | Reagovat

<a href=https://hydrashop.biz/>почему не заходит на сайт гидра</a> - гидра центр интернет магазин, hydra ссылка tor

1525 cialis cialis | E-mail | Web | 10. srpna 2018 v 2:55 | Reagovat

I'm seeking weblogs which all have fantastic guidance on what's popular and specifically what the top rated makeup is..

1526 EvelynQuemn EvelynQuemn | E-mail | Web | 12. srpna 2018 v 1:56 | Reagovat

Приветствую. Представляем вашему вниманию наши услуги в части международных перевозок грузов.
Работаем международных перевозок грузов по основным маршрутам: Россия (Челябинск, Екатеринбург, Пермь, Новосибирск, Красноярск, Омск, Тюмень, Томск) - Беларусь - Казахстан.
Но готовы выполнить грузоперевозку по любым другим направлениям.
Более подробно предлагаем узнать на сайте компании "МиТур" - https://mityr-trans.com
Невероятно счастливы обслуживать Вас в числе наших клиентов.

1527 Larrybroca Larrybroca | E-mail | Web | 12. srpna 2018 v 5:59 | Reagovat

Hello there! <a href=http://trustnlinepharmacy.us/>trusted best online pharmacy reviews</a> beneficial site

1528 lynnekz69 lynnekz69 | E-mail | Web | 15. srpna 2018 v 16:53 | Reagovat

Girls with socking tits blogs    
http://download.sexblog.pw/?facebook_nora
   sex hot sexy shop porns meaning of erotic

1529 Goodvinunfomy Goodvinunfomy | E-mail | Web | 16. srpna 2018 v 14:18 | Reagovat

бесплатные азартные игровые автоматы без        

<a href=http://igrovieavtomati.su/>лучшие игровые автоматы играть бесплатно и без</a>

1530 Melvinchota Melvinchota | E-mail | 16. srpna 2018 v 20:39 | Reagovat

Judi Online Agen Bola Sbobet - Pada hari ini kami selaku agen portal betting terbaik memberikan pelayanan untuk membuka akun Sbobet online di Indonesia.

Agen Sbobet witticism pernah mendapatkan sebuah penghargaan pada tahun 2010 yang diberikan oleh eGaming Review Magazine. Dan tepat di pergantian tahun 2011, masuk kedalam 50 daftar most effective operators yang diresmikan oleh eGaming Review.

<a href="http://167.114.87.240/judi-online-agen-bola-sbobet/">situs judi online</a>

1531 Traibia Traibia | E-mail | Web | 17. srpna 2018 v 10:14 | Reagovat

The salon tantric waiting find out one of the ways massage techniques, is what we do. The beautiful masseuses our the spa center will give you an unforgettable experience. The spa is a place of rest and relaxation.
The center Qigong massage in Austin
is currently considered successful technique relax at the end of the strenuous time is Erotic massage.
Excellent method better understand in emotions and wishes of a loved one - a common Happy ending massage, expressing powerful stimulating effect. The skill Tantric massage in Columbus reveals freedom for  creativity in building deep relations, besides this is exemplary image state love and appreciation close to man.
luxury stimulating massage in El Paso from Fervent the top model  the massage. Visitors can visit to the erotic salon and get several types of massage.

Lauren from the spa salon of the Tantric massage in Atlanta become your private masseuse at any day.

We work in Downtown. : <a href=https://reiki.massage-nyc.com/>Erotic Reiki Massage</a>

1532 LarryInsus LarryInsus | E-mail | Web | 18. srpna 2018 v 5:32 | Reagovat
1533 RobertCal RobertCal | E-mail | Web | 19. srpna 2018 v 1:27 | Reagovat
1534 Miltonpaisa Miltonpaisa | E-mail | Web | 19. srpna 2018 v 12:17 | Reagovat

<a href=http://fabrikasamara.ru/kukhni-na-zakaz>Кухни в Самаре кв м</a> - Заказ кухни Самара, мебель под заказ самара

1535 PerryVar PerryVar | E-mail | Web | 20. srpna 2018 v 1:58 | Reagovat

By no indicates is data recovery an easy procedure. It is a series of different measures taken at an attempt to restore lost data. Hard drive data recovery is the most frequently encountered issue. External hard drive data recovery, as with other types of recovery, can be challenging to do yourself and taking apart your hard disk might lead to more harm than good.

If you already removed your hard disk from the enclosure, please don't re-assemble it. In the event the hard drive has crashed on Friday, you can want it repaired before the beginning of the next week. When it has to do with external drives, there are a couple of obstacles that we commonly run into that could make getting your data very challenging. Driving one of the biggest economies in usa, Los Angeles is where to come across new emerging technologies.

Preventing data loss Of course the ideal approach is to prevent data loss in the very first location. Key data loss can place your business in danger. Therefore data loss from any 1 incident also tends to be somewhat significant.

In both the circumstances, it isn't feasible to normally access the data, although the data is present and intact on the hard disk. The majority of the times, the data is be confidential and lots of businesses want complete secrecy of information. If you wish to recover your lost data or need consultation solutions, feel free to get in touch with Secure Data Los Angeles. Data is precious to an organization and therefore loss of any magnitude is thought of as an extremely significant thing. In the event the data lost wasn't able to be recovered due to any specific reason, they don't take any payment from the customers. Not all data could be recoverable. In the event the data saved on your hard disk can't be read, there may be a problem with the file system or the partition table of your hard disk.

You're ensured the very best recovery procedures and solutions. You are able to either hire expert service that will help you solve your problem or attempt a recovery by yourself. Our services are extremely quick and you'll become fast data recovery. Data recovery services are definitely the most efficient and economical approach to recoup your data and files.

As locating the most trusted data recovery business in Houston might take some time, it's highly recommended to locate such a company when all systems are operating well. You'll also be alarmed to understand that almost all of the data recovery organizations are also working for all days in the year. There are many businesses that provides hard drive data recovery solutions, therefore it's essential to make sure you select the best one.

The organization has the very best team of programmers, engineers and technicians that are in a position to recoup your vital information from all sorts of storage media. It also offers free evaluation and diagnostic services to their clients. It also offers 24 hour emergency services to their clients. Not every difficult drive data recovery Los Angeles company provides the exact same quality of service, and finding one which can be trusted might not be simple.

<a href=https://asapdatarecovery.com/data-recovery/>hard drive data recovery service</a>

1536 chadia16 chadia16 | E-mail | Web | 20. srpna 2018 v 10:17 | Reagovat

Indecorous blog pictures from internet  
erotic boxing pron naked women erotic shop homo erotic art    
http://yaoi.erolove.in/?reanna  ;
  erotic prose erotic audiobooks dildo sex toy free adult film

1537 WilliambeN WilliambeN | E-mail | Web | 22. srpna 2018 v 6:11 | Reagovat
1538 buy_cialis buy_cialis | E-mail | Web | 22. srpna 2018 v 15:49 | Reagovat

Thank you for the good writeup. It in fact was a amusement account it. Look advanced to far added agreeable from you! By the way, how can we communicate?

1540 Richardwip Richardwip | E-mail | Web | 23. srpna 2018 v 4:22 | Reagovat

на этом  портале <a href=http://www.vuz-chursin.ru/>http://www.vuz-chursin.ru/</a> вы сможете посмотреть большой набор   новостей о ремонте.

1541 Donaldthish Donaldthish | E-mail | Web | 23. srpna 2018 v 20:07 | Reagovat

<a href=https://picturesmania.com/>new york city desktop wallpaper hd</a> - amazing building wallpaper, wallpaper city skyline.

1542 payday payday | E-mail | Web | 24. srpna 2018 v 5:31 | Reagovat

I appreciate, cause I found just what I was looking for. You have ended my 4 day long hunt! God Bless you man. Have a great day. Bye

1543 paulinegc3 paulinegc3 | E-mail | Web | 24. srpna 2018 v 16:00 | Reagovat

Rejuvenated net work:
http://alberta.forum.telrock.net

1544 FrancisZen FrancisZen | E-mail | Web | 24. srpna 2018 v 22:05 | Reagovat

Chinese President Xi Jinping met Brown in Beijing on Tuesday and called on California to play a bigger role in promoting bilateral exchanges and cooperation between China and the United States in areas including technology, innovation and green development.One of California Center's projects is working with government officials in Changsha, <a href=http://www.cheapsportsnfljerseys.us.com/>Cheap Jerseys</a>, China's Hunan province,<a href=http://www.cheapsportsnfljerseys.us.com/>Cheap NFL Jerseys China</a>, to design a "Smart City" that includes "Smart Street Lamps," according to Hinkle.Beijing Railway Bureau recorded 60 million during the sameperiod. This kind of will not be the case using this type of tough mobile gadget through the Malay technological huge.In as early as the 15th and 16th centuries, Chinese fishermen from Hainan Island not only used the South China Sea islands as their fishery bases, but also built houses and reclaimed land for farming on the islands.5 to 2.You have many options to choose from and you can buy zoom binoculars from Jomira at a much affordable price. The initial model of those dispensers will make these individuals straightforward to end up positioned just a smallish location. Many relics of structures from China's Ming and Qing dynasties, including temples made of coral, wells and tombs, can be seen on those islands. It may become expensive and a risk to your reputation.""Nelson Mandela's legacy has created the opportunity for us to achieve a bright future," said Hatang.As far as the optics of this portable microscope is concerned it comes with high quality.<a href=http://www.cheapsportsnfljerseys.us.com/>Cheap Jerseys From China</a>.<br>Visit my site:http://www.cheapsportsnfljerseys.us.com/

1545 Mikekic Mikekic | E-mail | Web | 26. srpna 2018 v 23:40 | Reagovat

Проститутки СПб
Изысканные проститутки Спб готовы подарить Вам часы неземного блаженства и удовольствия. Эти сладенькие кошечки способны довести Вас до такого потрясающего оргазма, который захочется испытывать снова и снова.

1546 Josephsub Josephsub | E-mail | Web | 27. srpna 2018 v 20:14 | Reagovat

<a href=https://searchknife.net/>25% chance to win the knife </a> - try now!, get started

1547 alyssang60 alyssang60 | E-mail | Web | 30. srpna 2018 v 0:54 | Reagovat

Revitalized net invent:
http://silvia.forum.telrock.net

1548 viagra_cheap viagra_cheap | E-mail | Web | 30. srpna 2018 v 3:18 | Reagovat

reverse phone lookup free results I am no longer positive

1549 penelopeyk18 penelopeyk18 | E-mail | Web | 30. srpna 2018 v 21:11 | Reagovat

My unruffled protrude:
http://carlene.blogs.telrock.org

1550 LewisHot LewisHot | E-mail | Web | 31. srpna 2018 v 4:04 | Reagovat

Howdy! <a href=http://mexicanonlinepharmacyhq.com/>pharmacy technician online</a> beneficial website http://mexicanonlinepharmacyhq.com

1551 buy_viagra buy_viagra | E-mail | Web | 1. září 2018 v 5:39 | Reagovat

Admiring the hard work you put into your site and detailed information you offer. It's good to come across a blog every once in a while that isn't the same unwanted rehashed material. Wonderful read! I've bookmarked your site and I'm adding your RSS feeds to my Google account.

1552 RichardBup RichardBup | E-mail | Web | 1. září 2018 v 8:30 | Reagovat

Добро пожаловать в GEC Green Energy Coin - это успешный  блокчейн проект, ориентированный на энергетический сектор мировой экономики в области «зеленой энергетики».
GEC GreenEnergyCoin - успешный блокчейн проект, ориентированный на энергетический сектор мировой экономики в области «зеленой энергетики» - производство электроэнергии из возобновляемых
источников энергии.
GEC является продуктом блокчейн технологий инвестиционного класса. Это блокчейн технология, которая используется как передовые финансовые и промышленные технологии для производства и продажи
продукта с высоким спросом.
Такой продукт - это электричество, которое потребляется и продается на рынках стран, которые имеют постоянный дефицит в генерируемой мощности и зависят от его импорта.
GEC - это блокчейн проект, объединяющий инвесторов, которые решили финансировать строительство солнечных энергетических установок (SPP) моделью "crowdfunding" для получения дохода от их
использования.
Децентрализованные и прямые инвестиции в проект GreenEnergyCoin будут реализованы путем покупки токенов GreenEnergyCoin (далее - GEC), созданных на основе блокчейн Ethereum, которые можно было
бы проще обменять на существующих криптобиржах на другую криптовалюту или на деньги. Полную информацию вы найдёте тут:
Сайт проекта: <a href=https://www.greenofekcoin.com>https://www.greenofekcoin.com</a>
YouTube канал: <a href=https://www.youtube.com/channel/UC4vbrd5hSFcJYrK7R_AZ2YA?sub_confirmation=1>https://www.youtube.com/channel/UC4vbrd5hSFcJYrK7R_AZ2YA?sub_confirmation=1</a>
Telegram канал: <a href=https://t.me/joinchat/AAAAAE5ztMy7OP1TBa50ug>https://t.me/joinchat/AAAAAE5ztMy7OP1TBa50ug</a>

1553 RogerDyday RogerDyday | E-mail | Web | 1. září 2018 v 11:44 | Reagovat

<a href=https://razleton.com>инвестиции moluch</a> - заработок +в интернете руб +в день, интернет работа

1554 loans loans | E-mail | Web | 2. září 2018 v 16:33 | Reagovat

Farmville farms even include free gift that is

1555 super super | E-mail | Web | 2. září 2018 v 17:19 | Reagovat

weblog. Loads of gratitude sharing.

1556 adelako11 adelako11 | E-mail | Web | 3. září 2018 v 5:59 | Reagovat

Assignment servant moved:
http://marvin.web.telrock.net

1557 ivyud11 ivyud11 | E-mail | Web | 5. září 2018 v 0:42 | Reagovat
1558 fast fast | E-mail | Web | 6. září 2018 v 3:39 | Reagovat

I'm curious to uncover out what weblog system youre employing? Im experiencing some small security problems with my latest weblog and Id like to locate something a lot more safeguarded. Do you have any recommendations?

1559 Content Spinning Content Spinning | E-mail | Web | 6. září 2018 v 15:04 | Reagovat

Le spinning de contenus rend réalisable le fait d'automatiser la génération de textes uniques facilement. cette méthode consiste à paraphraser des textes déjà existant, permettant de gagner du temps efficacement. Il existe plusieurs logiciels et outils de spinning de contenu mais aucun ne permet d’effectuer du texte de bonne qualité sans perdre trop de temps. Avec Content-spinning. fr, vous pouvez enfin automatiser la réalisation de vos master-spins !

1560 JacobCagma JacobCagma | E-mail | Web | 7. září 2018 v 2:16 | Reagovat

台北-中和【均媄醫美診所】─台北微整形、童顏針、玻尿酸最推薦的醫美診所! http://micro-plastic.com/

1561 margueritemx3 margueritemx3 | E-mail | Web | 7. září 2018 v 7:34 | Reagovat

Updated engagement page:
http://michael.go.telrock.net

1562 TimothyEmach TimothyEmach | E-mail | Web | 10. září 2018 v 7:34 | Reagovat

<a href=https://www.xn----7sbqamfrkhj2bc3a.com>Найти телефон по номеру телефона</a> - найти человека по номеру телефона, местонахождение  по номеру телефона

1563 elainepg69 elainepg69 | E-mail | Web | 10. září 2018 v 12:31 | Reagovat

Pron blog site  
free adult film the erotic traveller sapphire erotic italian erotic erotic graphics    
http://tits.net.erolove.in/?maegan  ;
  sex moves erotic figures erotic lounge cd madonna erotic erotic graphic novels

1564 Charlesnag Charlesnag | E-mail | Web | 11. září 2018 v 14:38 | Reagovat

She said she's been kept busy since by endless interviews. The Associated Press has hired Rosenberg in the past, though not for Brady's hearing.
"The easy way out would have been a simple roof," said Kevin Taylor, the senior vice president at HKS Architects who's managing the project for the Dallas-based firm. "This'll <a href=http://www.cheapnfljerseysmr.us.com/>Cheap NFL Jerseys Supply</a> be one of <a href=https://www.wholesalejerseysace.cc/>NFL Jerseys Supply</a> those well-recognized buildings in the industry. We think the perception of sitting in a facility enjoying a game when it's either raining or snowing outside and still feeling like you're experiencing an outdoor stadium is going to be phenomenal."
Back issues <a href=http://www.authenticnfljerseyscheap.us.com/>Wholesale Jerseys</a> limited Romo during the offseason the past two years.
Smith is one <a href=http://www.cheapnfljerseysauthentics.us.com/>Cheap Jerseys China</a> of the most accomplished pass rushers when available. He had <a href=http://www.cheapjerseys20.us.com/>Wholesale Jerseys Cheap</a> 33 1/2 sacks his first two seasons, including a franchise-record 19 1/2 in 2012 when he helped the Niners reach the Super Bowl.
Allen, the veteran safety who signed with the Raiders as a free agent this past offseason, was placed on <a href=http://www.nfljerseyscheaponline.us.com/>Cheap Jerseys From China Online</a> injured reserve. He's eligible to rejoin the team for practice in six weeks but won't be eligible to play until Oakland's game against the Minnesota Vikings on Nov. 15.
The Chiefs filled a major need by choosing Peters with the No. 18 overall pick, then added depth by taking Oregon State cornerback Steven Nelson with a third-round pick Friday night.

1565 Robertwet Robertwet | E-mail | Web | 13. září 2018 v 13:53 | Reagovat

<a href=http://vlfvg.us/>http://vlfvg.us/</a> PiornsoogSosmolf

1566 payday payday | E-mail | Web | 13. září 2018 v 20:51 | Reagovat

Very efficiently written information. It will be beneficial to everyone who employess it, including myself. Keep up the good work  for sure i will check out more posts.

1567 Enriquegrame Enriquegrame | E-mail | Web | 14. září 2018 v 5:49 | Reagovat

culmination <a href=http://i-online-casino.org>online casino</a> games and enfranchise no leave reward offers

1568 Shawnimino Shawnimino | E-mail | Web | 14. září 2018 v 8:14 | Reagovat

<a href=http://duplos.eu/>http://duplos.eu/</a> PiornsoogSosmolf

1569 Normannek Normannek | E-mail | Web | 15. září 2018 v 2:46 | Reagovat

<a href=http://txdjw.us/>http://txdjw.us/</a> PiornsoogSosmolf

1570 Timothydub Timothydub | E-mail | Web | 15. září 2018 v 15:27 | Reagovat

<a href=http://wtczo.us/>http://wtczo.us/</a> PiornsoogSosmolf

1571 Morristax Morristax | E-mail | 17. září 2018 v 17:26 | Reagovat

Гражданство Израиля для женщин из СНГ через Брак. Можно Формальный. Гарантия 100%. Дорого. Обращаться на почту znakfortune@gmail.com

1572 SergioHam SergioHam | E-mail | 18. září 2018 v 18:06 | Reagovat

Женщины СНГ могут получить Гражданство Израиля. Брак. Можно Формальный. Гарантия 100%. Дорого. Обращаться на почту znakfortune@gmail.com

1573 Floydsadly Floydsadly | E-mail | Web | 19. září 2018 v 0:59 | Reagovat
1574 GalyaT GalyaT | E-mail | Web | 19. září 2018 v 13:38 | Reagovat

Отдых с детьми в Крыму Эллада в Алуште.
http://ellada-hotel.com

1575 Michaelhic Michaelhic | E-mail | Web | 19. září 2018 v 16:49 | Reagovat

<a href=https://www.vbtracker.org/>hacking viber for free</a> - hacking viber for free, download program + for hacking viber

1576 kaseyym4 kaseyym4 | E-mail | Web | 19. září 2018 v 20:38 | Reagovat

My unruffled engagement:
http://lucia.w.telrock.org

1577 berthada3 berthada3 | E-mail | Web | Čtvrtek v 10:34 | Reagovat

My creative web project:
http://concetta.forum.telrock.net

1579 Amateurgrork Amateurgrork | E-mail | Web | Pátek v 8:58 | Reagovat

polnische maedchen   ficken <a href=http://xxx-sexcam.blogsexgratis.com>webcam sluts...</a>

1580 Dennisduawn Dennisduawn | E-mail | Web | Sobota v 2:17 | Reagovat
1581 cialis cialis | E-mail | Web | Sobota v 11:28 | Reagovat

Hey there,  You have done a great job. I'll definitely digg it and personally recommend to

1583 VadimProSEO VadimProSEO | E-mail | Neděle v 4:37 | Reagovat

Доброго времени! Хочу Вам предложить свою услугу в помощи продвижения вашего ресурса в поисковых системах, недорого, всего лишь за 9700 рублей.

От Вас нужна лишь ссылка на сайт и ключевые слова в txt файле, по которым Вы желаете продвинуться в ТОП (пример вышлю по почте, если заинтересуетесь). Я размещаю вечные ссылки на форумах и сайтах, которые ведут на Ваш интернет-сайт. Мною будет написана статья (размноженная и "заточенная" под Ваш ресурс), а в ней будут анкорные или безанкорные ссылки передавать Вам свой "вес", траст, и ссылочную массу. Тем самым увеличивая траст, доверие поисковиков, быстрое индексирование, рост позиций, рост ссылочной массы и т.д...

Работа займет по времени 2-3 недели и Вы увидите положительный результат! Ваш сайт "оживет" в сети интернет!

100% предоплата (Принимаю по карте, Вебмани, ЯДеньги, Киви).

Связаться со мной Вы можете уже прямо сейчас по почте proxrum$@$mail.ru с темой "ПРОДВИЖЕНИЕ САЙТА ПО СКИДКЕ" (удалите пожалуйста два символа $). У меня нет выходных, я не компания. Я частник! И работаю, стараюсь, как для себя!

P.S. Будет хорошо, если у вас на сайте стоит счетчик Яметрики (там есть важные ключевые фразы) и у Вас есть более удобная связь (скайп, аська, или же вайбер). Благодарю!

С Уважением!

1585 online_viagra online_viagra | E-mail | Web | Neděle v 11:33 | Reagovat

I  conceive this website   has got  some  rattling  superb  info  for everyone. Dealing with network executives is like being nibbled to death by ducks. by Eric Sevareid.

1587 aimeeps69 aimeeps69 | E-mail | Web | Pondělí v 8:27 | Reagovat

New home after for project:
http://odessa.projects.telrock.org

1588 MichaelBig MichaelBig | E-mail | Web | Pondělí v 19:00 | Reagovat
1589 buy_viagra buy_viagra | E-mail | Web | Včera v 10:17 | Reagovat

you are in reality a good webmaster. The site loading pace is incredible. It kind of feels that you're doing any unique trick. Moreover, The contents are masterpiece. you have done a great process on this matter!

1590 online_viagra online_viagra | E-mail | Web | Včera v 18:32 | Reagovat

Yeah bookmaking this wasn't a risky conclusion outstanding post!

1591 yeseniamf69 yeseniamf69 | E-mail | Web | Dnes v 2:46 | Reagovat

My self-controlled protrude:
http://claudia.web1.telrock.net

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama