Laskavý Nard

28. srpna 2013 v 20:49 | Edith Holá |  Spokojená žena - spokojené partnerství - spokojené rodičovství
Kdysi jsem se na své první aromaterapeutické masáži dozvěděla, že nardem Marie potírala těsně před Velikonocemi nohy Ježíšovi. Některé prameny uvádějí, že i hlavu. Byl a je to velmi vzácný olej. Vzácné oleje si tenkrát lidé opravdu vtírali do vlasů. Masérka ho pro mě vybrala spolu s levandulí a s růží poté, co jsme si asi hodinu povídaly. Byla to léčivá masáž, zasahovala hluboko do nevědomých procesů a dávných map těla.
Včera mi při psaní přišel na mysl. Jeho některé schopnoti jsou úžasné. Jeho dar laskavosti jsem použila pro muže, kterého Sára potkává.
Olej z nardu bývá používán při masáži u lidí, kteří mají pocit, že bolest ve svém životě už nemohou unést. Uvolňuje dávné bolesti, které držíme v sobě. Pročišťuje, rozpouští bolest, odnáší pryč úsudek o sobě I o bolesti.
Tam kde chronické napětí a ztráta pozitivního sebeocenění vede k sebeodsuzování, může pomoci obnovit v éterickém duchu přístup šlechetnosti a lidské laskavosti.
Jako se u levandule říká, že je to pečující babička. Tak mě u nardu připadá, že je to laskavý otec. Nevím proč. Co napadá vás?

Autor článku: Edith Holá
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama