Vyhození bílých jedů

13. února 2015 v 20:32 | Edith Holá |  ZELENÉ ZDRAVÍ
Před deseti lety jsem musela začít zdravě žít během pár minut. Chtěla jsem otěhotnět a miminko je obrovská motivace, že? Kdo zažil, ví, o čem mluvím. Žena je schopna všeho:-) Ještě dnes si vzpomínám, jak mi lékař řekl, co všechno musím pro svou detoxikaci udělat, aby se spermie vůbec chtěla probojovat k vajíčku. Po šoku jsem jen s ironickým úsměvem řekla: "A to jsem si chtěla dát po odchodu od vás na nervy dortík."

V mé knize "O ženách a o lásce" stejnou zkušenost prožívá dvojice Ilona s Pavlem. I já jsem tehdy v noci vyhodila všechny bílé jedy z kuchyně. Manžel si ráno jako hrdina románu Pavel už kafe neosladil:-)

Odvaha vyhodit bílý cukr z domácnosti je tou první. A zdaleka ne nejodvážnějším krokem, i když to tak zpočátku vypadá:-).

Otěhotnět už nepotřebuji. Máme dvě děti. Dnes se znovu a dobrovolně vracím ke zdravějšímu stravování. Možná mi to vydží do konce života. Nejsem pod tlakem zvenčí, je to moje vnitřní rozhodnutí. Nejsem pod tlakem udělat to hned a všechno vyházet najednou. Udělám to opačně a krok po kroku.

V naší kuchyni už od dnešního dne nejhorší bílý jed nenajdete. Zase se s Vánocemi k nám dostal.

Od včera také jednu zdravou polévku denně s řasou Wakame. Řasy obsahují až 15krát více minerálních látek než zelenina. Řasy můžeme s úspěchem používat jako doplňkovou léčbu u všech nemocí, navíc mají i omlazující a zkrášlující účinky:-). Nevař to:-)

Není to nic těžkého. Sezónní zeleninu pokrájet (maximálně tři druhy, na fotu je dýně a petržel). Wakame velikosti známky na jednu osobu necháte namáčet ve vodě (někdo říká více hodin, já si pamatuji z kurzu, že stačí 15 minut). Přilét do polévky a dál vařit. Přidala jsem těstoviny (samozřejmě ne ty z bílé mouky) a rýži. K polévce jsme měli kváskový žitný chléb.

Mé osobní blogy najdete na tomto portálu edithhola.blog.cz a také na iDnes.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama